Oyun

Artık Xbox oyunlarını mobil cihazınızda oynayabileceksiniz!

Artık Xbox One oyunlarınızı akıllı telefonunuzda ücretsiz olarak aktarabilirsiniz! Detaylar haberimizde...

Artık Xbox oyunlarını mobil cihazınızda oynayabileceksiniz!

Geçtiğimiz günlerde Xbox, Android uygulamasına Remote Play özelliği eklenmişti. Remote Play'in Xbox iOS uygulamasına da ekleneceği açıklandı. İşte detaylar;

Artık Xbox oyunlarını mobil cihazınızda oynayabileceksiniz!

Bilindiği üzere, Microsoft yaklaşık 5 gün önce Android için, doğrudan konsolunuzdan yayınlanan Xbox oyunlarını uzaktan oynama yeteneği içeren yeni bir Xbox uygulaması yayınlayacağını duyurmuştu. Bu uygulamanın ismi ise Remote Play yani adından da anlaşılacağı üzere Xbox oyunlarını mobil cihazlar üzerinden oynanabilmesine olanak tanıyor.

Artık Xbox oyunlarını mobil cihazınızda oynayabileceksiniz! - Resim : 1

Bu, Microsoft'un xCloud hizmetinden farklıdır. Çünkü bir Android telefonu olan herkes artık tüm oyunlarını doğrudan kendi Xbox One konsolundan erişebilir. xCloud şu anda yalnızca Xbox Game Pass Ultimate oyunlarıyla çalışmaktadır ve oyunlar bunun yerine Microsoft'un bulut sunucularından yayınlanmaktadır.

Xbox oyunlarını mobil cihazlar üzerinden oynanabilmesine olanak tanıyan bu özelliğin, Microsoft tarafından alınan yeni bir karar sonucunda Xbox iOS uygulamasına da gelecek olduğu duyuruldu.

Ancak belirtmeliyiz ki; oyuncuların, Remote Play özelliğinden faydalanabilmeleri için bir Xbox One konsola sahip olmaları ve Xbox ile akıllı telefonlarını Wi-Fi ya da bir veri bağlantısı ile bağlamaları gerekiyor.

Yorumlar
Zeki
Xbaxa bağlı olacaksa niye telefondan oynuyayimki xbaxdan oynarim
Cevapla
Baran
yolculukta vs. uzaktayken oynayabilmek için her gittiğin yere xbox götürmüyorsundur her halde
Melike
Olum konsolda daha iyi oynuyoruz mobilde nasıl oynayalım
Cevapla
Kadir
He konsol karşımızda duracak biz mobilden mi oynnayacagiz 😃
Cevapla
Cavid
Bende istommm
Efe
Hayır tabikide😂😂 mesela sen başka bir yerdesin ama oyun oynamak istiyorsun ve yanında da xbox controllerın var sen sadece kolu bağlayarak oynayabilirsin not: xbox ve aygıtın internete bağlı olmak zorunda
kaan
evet
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.