Assassin's Creed Shadows 15 Kasım'da feodal Japonya'da geçiyor

Assassin's Creed serisinin son oyunu Shadows,’da Samuray ve Shinobi karakterleriyle feodal Japonya'nın derinliklerinde benzersiz bir maceraya atılmaya hazır olun.

Assassin's Creed Shadows 15 Kasım'da feodal Japonya'da geçiyor

Assassin's Creed Shadows, 15 Kasım'da tüm dünyada erişime açılacak. Suikast ile öldürmeyi sevenlerin hayran olduğu bu oyunun son versiyonu, PS5, Xbox Series X/S ve PC üzerinden Ubisoft Store ve Epic Games Store gibi pek çok cihazda oynanabilecek. Ayrıca, lansmanla birlikte Apple'ın silikon çipli Mac bilgisayarlarında da mevcut olacak ve Amazon Luna ile Ubisoft+ gibi bulut oyun platformlarında da yer alacak.

Assassin's Creed Shadows adı size yabancı geliyorsa, bu oyun daha önce Assassin's Creed Codename Red olarak biliniyordu ve en az 2022'den beri geliştirilmekteydi. Feodal Japonya'da geçen oyun, Ubisoft Quebec tarafından yönetiliyor ve bu da oyunun geniş kapsamlı Assassin's Creed Odyssey'e benzer olabileceğini düşündürüyor. Geliştiriciler, bu oyunun "çok farklı bir Assassin's Creed oyunu" olacağını vaat ediyor.

Fragmandan büyük oyun değişikliklerini anlamak zor, çünkü çoğunlukla sinematikler yer alıyor. Ancak atmosfer oldukça etkileyici görünüyor ve 16. yüzyıl Japonya'sı harika bir ortam sunuyor. Oyunda, biri samuray diğeri shinobi olmak üzere iki oynanabilir karakter bulunuyor. Her birinin kendine özgü oyun tarzı var; Naoe adlı suikastçi gizliliği tercih ederken, Yasuke adlı samuray daha çok kaba kuvveti kullanıyor.

Assassin's Creed Shadows 15 Kasım'da feodal Japonya'da geçiyor

Assassin's Creed Shadows, Ubisoft+ aboneleri için 12 Kasım'da biraz daha erken oynanabilir olacak. Oyun, standart, Gold ve Ultimate sürümleriyle sunulacak. Standart versiyonun fiyatı 70$ olup, AAA oyunlar için yeni normal fiyat olarak kabul ediliyor. Gold Edition, 110$'a mal olacak ve oyunculara DLC sezon geçişi, bir bonus görev ve 12 Kasım'da erken erişim sağlıyor. Ultimate Edition ise 130$'a satılacak ve bunların yanı sıra kırmızı ve siyah fotoğraf filtresi ve bazı karakter görünümlerini içerecek.

Son olarak, Collector’s Edition 280$'a satılacak ve SteelBook kılıfı, kağıt dünya haritası, ana karakterlerin figürleri, büyük bir sanat kitabı, iki litografi ve daha fazlasını içeren bazı fiziksel koleksiyon eşyalarını da kapsayacak. Ubisoft, haziran ayında oyun içi oynanışa odaklanan bir başka fragman yayınlayacak.

Ubisoft'un, 2018'in sonlarında piyasaya sürdüğü Adaptive Controller ile engelli oyuncular için erişilebilir oyun donanımlarında öncü olduğu biliniyor. Bu cihaz, AbleGamers, Warfighter Engaged, SpecialEffect, Craig Hospital ve Cerebral Palsy Foundation ile ortaklaşa tasarlandı ve büyük bir üretici tarafından engelli oyunculara odaklanan ilk donanım parçasıydı. Yalnızca 100$'a satılan bu cihaz, kullanıcıların kendi üçüncü parti çevre birimlerini takarak ideal oyun kurulumlarını oluşturmalarına olanak tanıyor.

Assassin's Creed Shadows'un duyurusu, Xbox'ın Global Erişilebilirlik Farkındalık Günü'nü tanımasının bir parçası olarak geliyor. Xbox, oyun topluluğunda erişilebilirliği artırmaya yönelik adımlar atmaya devam ediyor. Microsoft, bugün, engellilik topluluğuna hizmet etmeye odaklanan donanım üreticileri için Designed by Xbox'a katılım sürecini hızlandırdığını ve kolaylaştırdığını açıkladı. Bu çaba, oyun dünyasında herkesin daha kapsayıcı ve erişilebilir bir deneyim yaşamasını sağlamayı amaçlıyor.