Oyun

Merakla beklenen Battefield 5 hakkındaki ayrıntılar!

Dünyanın popüler aksiyon serisi oyunlarından birinin son halkası olan Battlefield 5'ın piyasasa sürülmesine sayılı zamana kala sistem gereksinimlerine göz atıyoruz.


Battlefield serisi, dünyanın açık ara en popüler savaş-aksiyon ve çoklu oyuncu destekli oyunlardan birisi. Battlefield 5, Dünya Savaşları temasını son derece etkileyici olarak yansıtacağa benziyor. Ne de olsa serinin diğer oyunları, akıl almaz başarılar elde etti.

Battlefield 5, İkinci Dünya Savaşı'nı konu olacak ve müttefik güçlerin Naziler'le olan kıyasıya savaşında şekillenecek. Kuzey Amerika ve Britanya askerlerine odaklanacağınız. Kuzey Afrika cephesi, Notterdam Savaşı ve Norveç savaşları gibi eşsiz tarihi olaylara ön cepheden katılacağız. Özellikle Almanya'nın Norveç savaşı yapımda kilit rol oynayacak. Oyuncular, online mimarisi üzerinden kendilerine özgü bir takım oluşturma şansına sahip olacak. Elbette oyunun olmazsa olmazı bayrak yarışları baki kalacak.

Oyunda yepyeni silahlar, yetenekler ve sınıflar bulunacak. Yapımda kullandığınız araçları gerek kozmetik, gerekse beceri açısından güncelleyebileceksiniz. Basit bir örnek vermek vermek gerekirse, kullandığınız tankı karadan havaya füzelerle güçlendirebilecek ya da elinizdeki silaha tank savar envanteri ekleyebilecekseniz. Ya da zırhınıza çeşitli boyalar sürüp, hoş tasarımlar katabileceksiniz.

Battlefield 5, şimdiden ön siparişe açıldı. Yapım dünya çapında 19 Ekim 2018'da Xbox One, PC ve PlayStation 4 platformlarına çıkışını gerçekleştirecek.

Battlefield 5'in PC sistem gereksinimleri de açığa çıktı. Oyunun PC gereksinimlerine aşağıdan göz atabilirsiniz:

Minumum sistem gereksinimleri şu şekilde konumlanacak:

İşlemci (AMD): AMD FX-6350
İşlemci (Intel): Core i5 6600K
Bellek: 8 GB RAM
Ekran kartı (AMD): AMD Radeon HD 7850 2 GB
Ekran kartı (NVIDIA): nVidia GeForce GTX 660 2 GB

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.