Oyun

Beklenen oldu: Sony o oyunu mağazasından kaldırıyor

Sony yaptığı bir açıklama ile Cyberpunk 2077 oyununu mağazasından kaldırdığını ve satın alanlara paralarını iade edeceğini duyurdu.

Beklenen oldu: Sony o oyunu mağazasından kaldırıyor

Büyük beklentilerle piyasaya sürülen ancak hem PlayStation hem Xbox sürümü sorunlarla dolu olan oyun Cyberpunk 2077 ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Sony, yaptığı bir açıklama ile oyunu mağazasından kaldırdığını ve satın alanlara para iadesi yapılacağını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde de benzer iddialar ortaya atılmıştı ancak resmi bir açıklama gelmemişti. 

Beklenen oldu: Sony o oyunu mağazasından kaldırıyor

Konuyla ilgili olarak Sony PlayStation Türkiye sayfasında yer alan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

SIE, yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaya çalışmaktadır, bu nedenle PlayStation Store üzerinden Cyberpunk 2077 'yi satın alan tüm oyuncular için tam bir para iadesi yapmaya başlayacağız. SIE ayrıca Cyberpunk 2077 'yi PlayStation Store'dan bir sonraki duyuruya kadar kaldıracaktır.

Cyberpunk 2077'yi PlayStation Store üzerinden satın aldığınızı onayladıktan sonra para iadesi işlemine başlayacağız. Para iadesinin tamamlanmasının ödeme yönteminize ve finansal kurumunuza bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini lütfen unutmayın.

Beklenen oldu: Sony o oyunu mağazasından kaldırıyor - Resim : 1

Yani oyundaki sorunlar yüzünden mağazadan kaldırılan oyunu satın alanlara da paraları geri verilecek. Aynı zamanda Windows sürümü de bulunan oyunun en sorunsuz sürümü de bilgisayar üzerinde çalışanı. Belli başlı sıkıntılar olsa da bilgisayar üzerinde oynanabilen oyun konsollarda ise çok kötü bir deneyim sunuyor ve birçok kullanıcı oyunu oynayamadığı konusunda şikayette bulunmuştu.

Öte yandan Cyberpunk 2077'nin Xbox sürümü ile ilgili olarak Microsoft cephesinden benzer bir adım beklense de haberin hazırlandığı saat itibariyle resmi bir açıklamanın bulunmadığını belirtelim.

Oyundaki sorunlar yüzünden geliştirici firma Projekt Red daha önce açıklama yapmış ve Ocak ve Şubat aylarında güncelleme çıkaracaklarını duyurmuştu. Ancak bu güncellemenin konsoldaki sorunları ortadan kaldırıp kaldırmayacağı ise bilinmiyor. Sony'nin bu hamlesi ile PlayStation Store'dan kaldırılan oyunun bir daha tekrar gelip gelmeyeceği ise net değil. 

Cyberpunk 2077 hakkındaki görüşlerimizi merak ederseniz aşağıdaki sayfada yer alan video incelememize göz atmanız yeterli. 

Yorumlar
Topuklaradikkat
Duzelir yamalarla. Cd project candirrr cannn.
Cevapla
lol
lol
...
Bilgisayarda da sıkıntılı her yer bug dolu. Sistem kaynaklarını bile kullanamıyor. Yapay zekadan bahsetmiyorum bile! Gördüğüm en rezil oyun!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.