Oyun

Bethesda da GeForce Now sisteminden çekildi

NVidia’nın stream odaklı projesi bir destekçisini daha kaybetti. Activision’ın ardından Bethesda da GeForce Now sisteminden çekildiğini açıkladı.

Bethesda da GeForce Now sisteminden çekildi

NVidia’nın kısa süre önce oyun severlerin kullanımına sunduğu GeForce Now, hayli ilgi görmüştü. Ülkemizde de kullanıma sunulan stream tabanlı oyun servisi, sunduğu performansla oyun severlerin beğenisini kazanmıştı.

Hatırlanacağı üzere Google da kısa süre önce stream tabanlı oyun servisi Stadia’yı kullanıma sunmuştu. Fakat oyuncuların Stadia’da yaşadıkları gecikme sorunları, bu servise olan ilgiyi ve hevesi baltalamıştı.

Bethesda da GeForce Now sisteminden çekildi

Google’ın ardından NVidia’nın da stream tabanlı oyun servisine kullanıma sunmasıyla işler kızıştı. GeForce Now’ın, Stadia’ya oranla çok daha verimli çalışması, Stream üzerinden oyun oynamak isteyenleri bu sisteme yöneltmişti.

GeForce Now’ın Stadia’ya nazaran en büyük eksiği yeteri kadar geniş bir kütüphaneye sahip olmamasıydı.

Nitekim geçtiğimiz gün gelen haberle bu kütüphanenin daha da daraldığını öğrendik. Geçtiğimiz günlerde Activision tüm oyunlarının GeForce Now sisteminden kaldırılacağını açıklamıştı. Şimdi de benzer bir açıklama Bethesda’dan geldi. Pek çok popüler yapımda imzası bulunan Bethesda da oyunlarını GeForce Now sisteminden çektiğini açıkladı.

Nvidia’dan Cory Banks da bu durumu doğruladı. Şimdilik Bethesda ve Activision’ın oyunlarını GeForce Now’dan neden çektiklerine ilişkin net bir açıklama gelmiş değil.

İşin iyi yanı ise GeForce Now’da hala Ubisoft, Warner Bros ve Square Enix gibi önemli yapımcıların oyunlarını oynamak mümkün. Muhtemelen NVidia önümüzdeki dönemde bu yapımcılara yenilerini ekleyecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.