Oyun

Bir dönem kapanıyor: Farmville tarihe karışıyor

Farmville isimli çiftçilik oyunu 31 Aralık 2020 tarihinde kapanıyor ve bir dönem tarihe karışıyor.

Bir dönem kapanıyor: Farmville tarihe karışıyor

Bir dönemin en popüler oyunlarından biri olan ve Facebook'un kullanım süresini artıran çeşitli ürünleri yetiştirdiğimiz çiftçilik oyunu Farmville, 31 Aralık 2020 tarihinden itibaren kullanımdan kaldırılıyor. 11 yıldır açık olan oyun Facebook üzerinden oynanabiliyordu ve dünya çapında milyonlarca insanın en önemli uğraşlarından biri haline gelmişti.

Bir dönem kapanıyor: Farmville tarihe karışıyor

Son yıllarda eski popülerliği kalmayan oyunun kullanımdan kaldırılıyor olmasının sebebi ise Adobe'un internet tarayıcıları için Adobe desteğini kaldırıyor olması. 31 Aralık 2020 tarihinde kaldırılacak olan bu destek Farmville için de yolun sonu anlamına geliyor. Zira oyun sadece tarayıcı üzerinden ve Facebook'ta oynanabiliyor.

Yorumlar
Ayşe
Ben oynuyom şuan Yaaaa ama kapanmasın benim hayatım bu oyunla geçti....
Cevapla
fatma
yani guncelleme olmasada oyunun oynayamicazmi tamamen silinicek mi
Cevapla
Oyunun İndirilebilir Bi Sürümü Yok
yani sadece tarayıcı üzerinden oynanabiliyor bu demek oluyor ki oyuna herhangi bir şekilde çevrimdışı müdahale etmek imkansız
Utku
Ne oynamıştık zamanında şunu deli gibi oldukçada keyifli ve bağımlılık yapıcıydı firma sonradan oyunu değiştirme kararı alınca bıraktım çünkü yeni haliyle rağbet görmemişti zaten kapanma sebebinin bir zemininide bu yeni oynanış stili ve grafikler sağlamıştı.
Cevapla
Faruk Yildirim
Her şeyi paraya bağlayan her oyunun sonu bu. Byeeee
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.