Blizzard, Diablo 4 severlere kötü bir haber verdi

Blizzard, Diablo 4'ün üçüncü sezonuna yönelik tepkilerin ardından Gauntlet ve lider tabloları konusunda bir adım geri attı.

Blizzard, Diablo 4 severlere kötü bir haber verdi

Oyun devi, oyuncuların geri bildirimlerini dikkate alarak, beklenen özelliklerin çıkış tarihlerinde değişikliğe gitme kararı aldı. Bu gelişme, Diablo 4 hayranları arasında karışık duygulara sebep olsa da, Blizzard'ın oyun topluluğunun sesine kulak verdiğini ve deneyimi iyileştirmek için çaba sarf ettiğini gösteriyor.

Diablo 4'ün merakla beklenen özelliklerinden biri, özellikle çekirdek kitle tarafından büyük bir heyecanla beklenmesine rağmen, planlandığı gibi yakın zamanda oyuna eklenmeyecek. Yapımcı Blizzard, Yapı Sezonu'nun başlamasından önce, yeni Gauntlet son oyun zindanına bağlı olacak lider tabloları dahil etmeyi planladığını duyurmuştu.

Season of the Construct’ın başlamasıyla birlikte, herkesin yeni mekanikleri ve içeriği keşfetmesi için zaman tanınacak ve ardından Gauntlet başlatılacaktı. Yani, bu özelliklerin Sezon 3 başladıktan kısa bir süre sonra oyuna eklenmesi bekleniyordu. Bu, Diablo'nun patronu Rod Fergusson'un iki hafta önce Xbox podcast'inde oyunun durumunu tartıştığı ve Gauntlet ile lider tablolarının 13 Şubat'ta geleceğini duyurduğu zamana kadar geçerliydi.

Blizzard, Diablo 4 severlere kötü bir haber verdi

Fergusson'un son tweet'ine göre, özellikler "birkaç şeyi cilalamak" amacıyla ertelendi. Diablo'nun Genel Müdürü yeni bir çıkış penceresi belirtmese de, özelliklerin 16 Nisan'da sona erecek Sezon 3 boyunca geleceğini tekrarladı.

Yapı Sezonu, beklenmedik şekilde Diablo 4 için bir başka zorlu dönemi beraberinde getirdi. İncelememizde bir geri adım olarak nitelendirdiğimiz bu sezon, topluluk tarafından şimdiye kadar olumsuz bir tepki aldı. Bu kadar ki, Blizzard, büyük yeni sezon mekaniklerinin etkilerini hafifletmek ve birçok kişinin neredeyse işe yaramaz olduğunu söylediği yeni yoldaşın gücünü artırmak için birden fazla yama yayınladı.

Gauntlet/lider tabloları hoş karşılanan eklemeler olmasına rağmen, bu özellikler esas olarak inşalarını maksimize etmeyi seven oyuncuları ve oyun içi unvanlar ile övünme haklarını sevenleri hedef alıyor. Diablo 4 oyuncularının çoğunun bu son oyun noktasına ulaşması, hatta ince ayar yapılmış inşalar için yapılmış bir özelliği önemsemesi bile beklenmiyor.

Diablo 4'ün Ay Uyanışı oyun içi etkinliği bugün başlıyor ve bu etkinliğin açıklanmasına yönelik tepkiler çok daha olumlu oldu. Bu, Blizzard'ın gelecekte yapacağı diğer duyurulara kadar oyuncuları meşgul edecek bir şey olacak.