Oyun

Blizzard, eSpor turnuvalarına özel stadyum açıyor!

Blizzard eSpor dünyası için büyük bir adım atıyor!

Blizzard, eSpor turnuvalarına özel stadyum açıyor!

Günümüzde çoğu ülkede bir spor branşı olarak görülen, büyük takımların kendi takımlarını kurduğu, yüksek miktarda para ödüllerinin dağıtıldığı turnuvaların düzenlendiği eSporda Blizzard'dan büyük bir hamle geldi. eSporun oluşmasındaki temel taşlardan biri olarak anılabilecek Blizzard, BlizzCon 2009'da da turnuva sistemine ilk girişini yapmıştı.

 Blizzard, Tayvan'ın başkenti olan Taipei'de kendi eSpor stadyumunu açmaya hazırlanıyor. Hem yerel, hem de uluslararası düzeydeki turnuvalara ev sahipliği yapacak stadyum, tıpkı bir futbol stadyumu edasında, eSpor ürünleri satan mağazalarave yiyecek standlarına sahip olacak.

Ancak Blizzard'ın stadyumu futbol stadyumları gibi büyük ve binlerce kişilik olmayacak. Blizzard eStadium adı verilen stadyumun açılışı 8 Nisan'da düzenlenecek Overwatch Pacific Championship ile olacak. Stadyumun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.