BlizzCon neden iptal edildi? Oyun severler şokta

Kasım ayında BlizzCon'da bir araya gelmeyi sabırsızlıkla bekleyen World of Warcraft, Diablo ve Overwatch hayranları, Blizzard'ın bu yılki etkinliği iptal ettiğini öğrenince hayal kırıklığına uğrayabilir.

BlizzCon neden iptal edildi? Oyun severler şokta

Yayıncı, bu kararı neden aldığına dair net bir neden belirtmedi ancak "BlizzCon hepimiz için çok özel bir etkinlik olmaya devam ettiğinden bu kararın zor şartlarda alındığını” söyledi ve ”çoğunuzun bunu sabırsızlıkla beklediğini biliyoruz" dedi.

Öyle olsa bile, E3'ün aksine BlizzCon'un tamamen ortadan kalkması gerekmiyor. Blizzard bir blog yazısında şunları yazdı: "Bu yıla farklı yaklaşırken ve geçmişte farklı etkinlik formatlarını araştırmış olsak da, gelecek yıllarda BlizzCon'u geri getirmekten her zamanki kadar heyecanlandığımızdan emin olabilirsiniz."

BlizzCon neden iptal edildi? Oyun severler şokta

Yayıncı, sektör ticari fuarları ve Gamescom gibi diğer etkinliklerde franchise'ları için genişletmeler (yaklaşan üç bölümlük WoW destanı ve Diablo IV DLC dahil) hakkında bilgi vermeyi planlıyor. Artık Blizzard Microsoft'un şemsiyesi altında olduğuna göre, muhtemelen haziran ayındaki yıllık Xbox vitrininde yayıncıdan bazı haberler bekleyebiliriz. Overwatch e-sporları için ve Warcraft'ın 30. yıl dönümünü kutlamak için düzenlenen kişisel etkinlikler de var.

BlizzCon 2023, 2019'dan bu yana düzenlenen ilk yüz yüze etkinlik olduğundan, 2024'te bir kez daha bu etkinliği kaçırmak birçok hayran için büyük bir darbe olabilir. Artık bir grup akranıyla ve Blizzard geliştiricileriyle tekrar buluşmak için muhtemelen en azından 2025'in sonlarına kadar beklemeleri gerekecek.