Oyun

Bomba iddia: PlayStation 5 4K desteği vermeyebilir

PlayStation 5 ile ilgili ortaya atılan bir iddiaya göre yeni konsol 4K çözünürlük için yeterli donanım gücüne sahip değil.


Piyasaya sürülmesine birkaç ay kala PlayStation 5 ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak yeni oyun konsolunun 4K çözünürlükte oyun oynatma konusunda yetersiz olduğu iddia edildi. İddianın kaynağı ise bu tarz sızıntılarla tanınan Dusk Golem. Golem'in Copcom yetkililerine dayandırdığı bilgilere göre şirketin geliştiricileri oyunlarını PlayStation 5'te 4K çözünürlükte çalıştırabilmek için ciddi bir uğraş veriyorlar. Halen bazı sorunların olduğunu iddia eden Golem'e göre bu sorunlar çözülmeye çalışıyor.

Bomba iddia: PlayStation 5 4K desteği vermeyebilir

Öte yandan bu iddianın gerçeği yansıtmadığını düşünen bazı PlayStation tutkunları Golem'i Xbox Series X'in reklamını yapmak için bu tarz bilgiler yaydığı konusunda suçladılar. Bununla beraber açıklama yapan bazı oyun geliştiriciler (ki aralarında Quantum Error'u geliştiren TeamKillMedia'da var) oyunların PlayStation 5'te 4K çözünürlükte çalıştığını duyurdular.

Yani oyun geliştiriciler aksini söylüyor olsa da 4K konusunda PlayStation 5'e karşı böyle bir iddianın yer aldığını belirtelim.

Yorumlar
mehmet
İmkan vermiyorum olsa bile bütçe modelinde olur plus ultra falan çıkar yani 4k olmaması imkansız
Cevapla
Beter
Ya ne gerizekalılar 4 K yı desteklemeyecek konsol olur mu bu zaman da yeni ürün çıkaracaksın ama 4 K yok yani hakikaten ilgi çeksin diye abuk sabuk şeyler yazıyorlar
Cevapla
Ziyaretçi
Haklısın
Yigit
Geliştiriciler tarafından fake haber olduğu açıklandı. Zaten resmi olarak 8K'ya kadar destekleyeceği duyurulmuştu.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.