Borderlands 4, SGF'de duyurulmayabilir

Borderlands 4'ün Summer Game Fest'te duyurulacağına dair beklentiler boşa çıkabilir. Bu konuda yapılan hata nedeniyle özür dilendi.

Borderlands 4, SGF'de duyurulmayabilir

Kurakasis'in Borderlands 4 hakkındaki haberleri geri çekildi. Artık Borderlands 4'ün Summer Game Fest'te duyurulacağı kesin değil. Kurakasis, "Bu bilgiyi yeterince doğrulayamamış olmama rağmen yayınlanmasını talep ettim. Bu hafta aldığım bilgiler Borderlands 4'ün yakında duyurulabileceğini gösterebilir, ancak SGF'de olacağından artık emin değilim," dedi. "XputerE'ye, önceki sızıntılarımın doğruluğuna dayanarak bana güvendiği için, eXputer'ın okuyucularına ve bu haberi okuyan herkese bir hata yaptım ve özür dilerim. Okuyucuların yanıltılmaması için durumu önceden açıklamanın önemli olduğunu düşündüm."

Borderlands serisinin bir sonraki oyununun yakında duyurulacağı söyleniyor. eXputer'a göre, 2K, Borderlands 4'ü Summer Game Fest'te 7 Haziran'da duyurmayı planlıyor. Ayrıca gösteriden önce de duyurulabilir ve ardından detaylı bir inceleme gelebilir, ancak bu henüz doğrulanmadı. Bu ayın başlarında, 2K, "2K Games'in bir sonraki versiyonunu" tanıtacağını duyurdu ve hayranlar bunun Borderlands 4 olacağını tahmin etti. Oyunun bir süredir geliştirilmekte olduğuna dair çeşitli söylentiler bulunuyor.

Borderlands 4 ve Tiny Tina's Wonderland 2, geçen yıl bir oyun geliştiricisinin LinkedIn profilinde sızdırılmıştı. Bir seslendirme sanatçısı da özgeçmişinde Borderlands 4'ü yerleştirmişti, ancak Gearbox bunun bir yanlış anlama olduğunu açıkladı. Ayrıca, Borderlands filmi de yapım aşamasında ve Ağustos ayında vizyona girmesi planlanıyor. Film ve oyun serisinin zamanlaması, marka farkındalığı için yaygın bir strateji.

Bu yılın başlarında, Gearbox, 2K'nın ana şirketi Take-Two Interactive tarafından satın alındı. Gearbox, daha önce Embracer Group'a aitti, ancak Suudi bir yatırım fonuyla başarısız olduğu bildirilen bir anlaşmanın ardından küçülmeye ve oyunları kesmeye başladı.