Call of Duty: Black Ops 4'ün sistem gereksinimleri belli oldu!

Dünyaca ünlü aksiyon serisinin son oyunu Call of Duty': Black Ops'un sistem gereksinimleri belli oldu.

Call of Duty: Black Ops 4'ün sistem gereksinimleri belli oldu!

Popüler tarihi konuları temel alan oyun serilerinden biri olan Call of Duty her oyunu ile en çok satanlar listesine girmeyi başardı. Genelde elimizde bir silah alarak dünyayı kurtardığımız bu serilerde farklı mekan ve zaman dilimlerinde yaşanan olaylar anlatılıyor.  Birçok serisi popüler olan oyun çok satanlar listelerinde üst sıralarda yer alıyor. 

Görünüşe göre serinin en yeni halkası Call of Duty: Black Ops 4 de, söz konusu listede konumlanacak ve PC tarihinin en çok satan oyunları arasına adını yazdıracak.

Call of Duty: Black Ops 4'ün sistem gereksinimleri belli oldu! - Resim : 1

Call of Duty: Black Ops 4, 12 Ekim 2018'de PC, Xbox One ve Sony PlayStation için piyasaya sürülecek. Yapımcı firmanın açıklamasına göre, Black Ops 3 ve Black Ops 4'ün hikaye örgüsü arasında yaklaşık 3 yıl bulunacak.

Şimdi de Call of Duty: Black Ops 4'ün "tahmini" PC sistem gereksinimlerine bir göz atalım.

Yapımın önerilen gereksinimleri şöyle:

  • İşlemci: Intel Core i5-2400 3.1GHz veya AMD Ryzen R5 1600X
  • Ekran kartı: GeForce GTX 1060 veya Radeon RX 580 8GB
  • RAM: 12 GB
  • İşletim Sistemi: Win 10 64
  • Saklama alanı: 90 GB


Görüldüğü gibi oyun oldukça iyi bir sistem istiyor. Minimum i5 işlemci ve GTX1060 ekran kartı isteyen oyun meraklılarına biraz masraf çıkaracak.  Hızlı oynama şekli, aksiyon dozunun yüksek olması ve popüler konuları ele alması oyun serisinin en önemli özellikleri arasında yer alıyor.  Aynı durum muhtemelen Call of Duty: Black Ops 4'te da geçerli olacak.