Oyun

Call of Duty: Warzone 50 milyon oyuncu sayısını aştı!

Şirket açıklamasına göre; veriler Call of Duty: Warzone oyuncu sayısının 50 milyonu aştığını gösteriyor.

Call of Duty: Warzone 50 milyon oyuncu sayısını aştı!

Koronavirüs salgınından korunma amacı ile evlerinde kalan oyuncular sayesinde Call of Duty: Warzone oyuncu sayısı hızla artmış durumda. Şirket açıklamasına göre veriler 50 milyon oyuncu sayısını aştığını gösteriyor.

Call of Duty: Warzone, 50 Milyon Oyuncu sayısını aştı!

Bilindiği üzere Activision, Call of Duty: Modern Warfare’in battle royale versiyonunu 10 Mart tarihinde oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Oyunun çıkışından bu yana yaklaşık 1 ay geçti. Yüksek grafik kalitesine sahip olan çevrimiçi birincil şahıs vurucu oyunu Warzone hakkında Activision’dan önemli bir açıklama geldi. Yenilikçi oyunun piyasaya sürülmesinin üzerinden tam bir ay geçmiş iken oyun serisine ait olan resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada CoD: Warzone’un 50.000.000 kullanıcı barajını aştığını duyuruldu. Elbette oyunun ücretsiz olmasının, bu kadar oyuncu tarafından indirilmesinde etkisi büyük.

Diğer bir etkenden bahsedecek olursak,; Fortnite, PUPG (PlayerUnknown's Battlegrounds) gibi diğer battle royale oyunlarının yeni özellikler ile daha komplike bir hal alması. Çünkü oyundaki çeşitliliğin fazla olması ve işlem sayısının artması, oyuncular için oyunu daha kapsamlı ve  daha zor hale getiriyor. Bunun da oyuncuların Call of Duty: Warzone oyununa kaymasındaki diğer bir sebep olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca ABD merkezli Infinity Ward tarafından geliştirilen ve Activision tarafından piyasaya sürülen Call of Duty: Warzone, tamamen ücretsiz olmasının yanında öde ve kazan (pay-to-win) türünde bir oyun olmaması ile oyun severlerin beğenisini daha da toplamış olması, oyuncu sayısının hızla artmasındaki bir diğer etken.

Bilmeyen oyuncular için oyunun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.