Oyun

Çernobil felaketi oyun oluyor

Chernobylite adlı oyun Çernobil patlamasının 30 yıl sonrasında geçerken oyunun bu senenin sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Çernobil yıllar sonra yine dünyanın gündeminde. Çernobil’in dizinin ardından gündem olmasıyla birçok kişi Çernobil felaketiyle ilgili konuları araştırmaya başladı. The Farm 51 adlı oyun firması ise Çernobil felaketini bilgisayarlarımıza ve oyun konsollarımıza getirmeyi vadediyor.

Çernobil felaketi oyun oluyor

Oyunda oyuncular nükleer enerji santralinin patlamasından 30 yıl sonra korkularıyla yüzleşmeye ve sevdiklerini kurtarmaya çalışan bir fizikçiyi canlandıracak. Ancak oyun sandığınız kadar kolay olmayacak. Canlandıracağınız karakterle elektrik santralinde garip, doğal olmayan ve aksiyon dolu olayları yaşayacak, garip yaratıklarla mücadele edecek, keşifler yapacak ve karakterin hikayesini siz yönlendireceksiniz.

Chernobylite’nin bilgisaylar için 2019 yılı sonlarında piyasaya çıkması beklenirken oyunun tam sürümününse 2020’nin ilerleyen günlerinde yayınlanacağı tahmin ediliyor. Tarih belli olmasa da oyun PS4 ve XBOX One’da da olacak.

Yorumlar
sakatat
S.T.A.L.K.E.R.
Cevapla
yakup
oyun aynı metro oyununa benzetmişler fallout tarzı oyun olsa çok güzel olurdu
Cevapla
Hebele Hübele
fallout tarzı olursa mükemmel olur.
Cevapla
Çernobil
Ayrıyetten Çernobil İsimde Oyunda Vardı ben oynadım
Cevapla
Strelok
öhöm öhöm zaten vardı oyunu sanki ama neyse
Cevapla
D3vice
Stalker' mı desem :)
unboost
evet metro exodus :)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.