Cities: Skylines II DLC'si ertelendi! İşte nedeni

Cities: Skylines II geliştiricisi Colossal Order, şehir kurma simülasyonunun genişleme yol haritasını erteliyor.

Cities: Skylines II DLC'si ertelendi! İşte nedeni

PC oyununun performansıyla ilgili çok sayıda şikayetin (ve konsol sürümlerinin 2024'e kadar ertelenmesinin) ardından ekip, hızlı yamaları duraklatmaya ve bunun yerine daha fazla zaman alan performans ve hata düzeltmelerine yönelmeye karar verdi. CEO Mariina Hallikainen bir blog yazısındaki gecikmeden dolayı özür dileyerek şunu açıkladı: "Üs (oyun) buna hazır olmadan yeni içeriği aceleye getirmemeliyiz."

Geliştirme gecikmesi çoğu Cities: Skylines II genişleme geçişi içeriğini dörtte bir oranında geriye itiyor. Beach Properties varlık paketi, 2023'ün 4. çeyreğinden 2024'ün 1. çeyreğine ertelendi.

Cities: Skylines II DLC'si ertelendi! İşte nedeni

Başlangıçta 2024'ün 1. çeyreği için planlanan iki içerik oluşturucu paketi (Modern Mimarlık ve Urban Promenades) 2024'ün 2. çeyreğinde gelecek. Son olarak Deluxe Relax ve Soft Rock radyo istasyonları devre dışı bırakıldı. Bu arada Köprüler ve Bağlantı Noktaları genişletmesi 2024'ün 2. çeyreğinde kalmaya devam ediyor.

Hallikainen'in blog gönderisi, yeni içeriği kullanıma sunmadan önce daha fazla zaman alan hata düzeltmelerinin ve performans sorunlarının çözülmesi gerektiğini belirtti. "Daha hızlı düzeltmeleri başardık ve şimdi biraz daha fazla çalışma gerektiren diğer sorunları araştırıyoruz" diye yazdı. CEO, hızlı ve sorunsuz bir deneyim sağlarken, tekleme düzeltmeleri de dahil olmak üzere CPU optimizasyonlarına geçmeden önce GPU performansını iyileştirmek için grafik ayrıntılarına yönelik düzeltmeler uygulamaktan bahsetti. Geliştirme ekibinin şu anda oyuncuların hata raporlarını incelediğini, ekibin inceleyeceği 100 tekrarlanabilir sorunu ve daha fazla araştırma gerektiren 100 raporu belirlediğini söyledi.