Oyun

Codemasters' ın internet sitesi hacklendi.

Dünyanın ilk video oyun şirketlerinden biri olan Codemasters bir haftadır hack saldırılarına karşı mücadele ediyor


Dünyanın ilk video oyun şirketlerinden biri olan Codemasters bir haftadır hack saldırılarına karşı mücadele ediyor.

Dirt, F1, Grid ve Operaiton Flash Point gibi oyunlara imza atan şirket müşterilerine yolladığı e-posta da codemasters.com internet sitesine yetkisiz bir giriş olduğunu farkettiklerini, kullanıcı bilgilerine erişimi engellemek için ise siteyi komple kapattıklarını açıkladı.

Yapılan iddalara göre Codemasters' ın sitesi yapılan ilk saldırı bu değil. İlk saldırıda hackerlar kullanıcı bilgilerini çaldı. İkinci saldırı ise çok daha ciddi. Codemasters kullanıcı bilgilerine kesinlikle erişilmediğini belirtsede, üyelerinin şifre ve mail gibi önemli bilgilerini değiştirmesini istiyor.

Codemasters sitesini geçici olarak Facebook sayfasına yönlendirdi. Fakat bu sayfa üzerinde konu ile ilgili hiç bir açıklama yapmaması da müşterilerinin tepkisini çekiyor.

Yorumlar
Misafir
yazık ya bu hackerler yüzünden adamlar kendilerini daha da geliştiremiyorlar. oysaki kim bilir daha ne oyunlar çıkartabilirler. hele o dirt2 yokmu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.