Oyun

Efsane cebe geliyor: Command & Conquer Rivals

Bir döneme damgasını vuran gerçek zamanlı strateji oyunu, Command & Conquer Rivals ile mobil cihazlara geliyor.


Electronic Arts, bir döneme damgasını vuran efsane oyun Command & Conquer'un mobil sürümünü tanıttı. Command & Conquer Rivals isimli oyun sadece mobil platformlarda yer alacak. 

Mobil platform üzerinde rekabete dayalı ve gerçek zamanlı strateji oyunu Command & Conquer Rivals ile Tiberium Savaşı’nda ordunuzu yol gösteren kişi olacaksınız. Global Savunma İnisiyatifi ve Nod Kardeşliği’nden Kumandanlarla savaşta düşmalarınızla mücadeleye gireceksiniz.

Tiberium Savaşı sürecinde oyunda birliklerinizi komuta etmesi için bir komutan seçeceksiniz. Bunlardan her biri, oynanış stiline etki edebilecek ve kendi yeteneklerine sahip olacak. Oyundaki göreviniz ise, bir düşman üssünü yok etmek. Bunun için üssü işgal etmek ve bir füze fırlatma rampasını füzenin kilitlenmesine yetecek kadar elinizde tutmak gerekiyor.

Oyunda bir üssü yok etmek için özellikle füzelerinizi dikkatli kullanmanız gerekmekte. Bu anlamda maç sürelerinin uzun tutulmaması planlanmış. Rivals’da farklı kombinasyonlar tercih ederek askerler, tanklar, hava araçları ve yüksek teknolojili dev yaratıklardan oluşan bir ordu kurabiliyorsunuz.

Command & Conquer Rivals iOS ve Android için çıkışını gerçekleştirecek. Çıkış tarihi henüz belli değil ancak Android kullanıcıları Google Play üzerinden ön kayıt yaptırarak önden deneme şansı elde edebilirler. 

Yayınlanan tanıtım videosuna yukarıdan ulaşabilirsiniz. Peki siz Command & Conquer Rivals'ı nasıl buldunuz?

Bir zamanların efsanesiydi

Bir dönem efsane olan Command & Conquer (ya da bilinen adıyla C&C) Tiberian Dawn Westwood Studios tarafından geliştirilerek, Electronic Arts tarafından 1995 senesinde dağıtılan, gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. 

Command & Conquer bilgisayar oyunları arasında büyük bir başarı sağlamış ve gerçek zamanlı strateji oyunlarının bilgisayar oyuncuları arasında ünlenmesinde büyük katkıda bulunmuştur. Oyun, (oyuncuya verilen) görevler arasında ekrana gelen gerçek insanlar tarafından canlandırılmış, TV kalitesindeki video görüntüleriyle ünlü olmuştu. Bu video görüntüleri, hem oyunun öyküsünü geliştirmeye hem de oyuncuya gelecek görevi hakkında bir brifing vermeye yardımcı oluyordu.

Oyun büyük bir ticari başarı elde etmiş, Command & Conquer serisinin 25 milyon kopyası satılmıştır.

 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.