Oyun

Crytek, AMD kullanıcılarını üzecek açıklamalarda bulundu

AMD kullanıcıları yeni nesil Cryterk oyunlarında neler yaşayacak?

Crytek, AMD kullanıcılarını üzecek açıklamalarda bulundu

Crytek tarafından geliştirilen ve önümüzdeki hafta PC platformu için piyasada yerini alacak olan Ryse: Son of Rome için yeni bir açıklama bizlerle buluştu. Açıklama, Crytek bünyesinde çalışan Baş Render Mühendisi olan Nicolas Schulz'tan geldi.

  

Schulz; Ryse'ın grafik kalitesi ile Crysis serisinden daha iyi olduğunu belirtirken; malzeme, aydınlatma ve yüz animasyonları kalitesiyle de piyasadaki diğer oyunlara fark attığını ve grafik kalitesi olarak sınırları zorladıklarını belirtti. Bu sınırında ilerleyeceğini açıkladı. Fakat açıklamalarda AMD kullanıcılarını da hayal kırıklığına uğrattı. Ryse: Son of Rome'un, tamamen DX 11'e dayandığını belirtti ve AMD Mantle teknolojisine desteğin olmadığını ve ileride de böyle bir planlarının olmadığının altını çizdi. Bu durumun, herhangi bir olumsuz deneyime neden olmayacağını da sözlerine ekledi. Bakalım, gelecek hafta nasıl bir grafik zorlaması bizleri bekliyor...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.