Oyun

Crytek CEO’su Cevat Yerli'den veda!

Crysis gibi efsanevi bir oyuna imza atan Crytek'te işler yolunda gitmiyor. Crytek CEO’su Cevat Yerli, görevinden ayrılacağını duyurdu.

Cevat Yerli, Crytek'teki CEO görevinden ayrılıyor!

Türk oyuncuları Türkçe dublaj oyun ile tanıştıran Crysis, çıktığı dönemde grafikleri ile oyun sektörüne yeni bir soluk kazandırmıştı. Hatta geçtiğimiz 2-3 yıla kadar ekran kartı testleri için Crysis 3 kullanılıyordu. 

Ancak görsel şölen sunan Crytek'te işlerin yolunda gitmediği haberleri hatta bazı ofislerini kapatacağı haberleri 2017'nin başında patlak vermişti.

Cevat Yerli, Avni Yerli ve Faruk Yerli'nin kurduğu Crytek'te, CEO görevinin el değiştireceği bugün ortaya çıktı. CEO koltuğunda oturan Cevat Yerli görevini diğer kardeşleri olan Avni Yerli ve Faruk Yerli'ye devredecek.

Crytek CEO’su Cevat Yerli'den veda! - Resim : 1

Cevat Yerli ise Crytek'te stratejik kararlar almaya devam edecek. Free to Play oyunlar ile umduğunu bulamayan Crytek'ten uzun bir süredir AAA ayarında bir oyun bekleniyor.

Crytek'in Crysis 4'ü çıkararak tüm bu olumsuzlukları geride bırakacağını düşünüyoruz.

Yorumlar
fikret
devlet destek vermeyecek miydi.. ben mi yanlis duydum
Cevapla
zigmo
22 yıllık teknoloji hayatımda gördüğüm en iyi oyun serilerinden biri CRYSİS olmuştur. Hele ki Crysis 3 senaryosunu oyun yapmak yerine film yapılsaydı mükemmel olurdu. Bu kadar sürükleyici ve mantık hatası çok az olan bir oyun pek görmedim. Umarım eski günlerine geri döner. Türkiye için bir gururdur.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.