Oyun

Cyberpunk 2077 için rüzgar tersten esiyor

CD Projekt RED'in yeni oyunu Cyberpunk 2077 için rüzgar tersten esmeye başladı. Oyun tam anlamıyla çuvalladı diyebiliriz.

Cyberpunk 2077 için rüzgar tersten esiyor

CD Projekt RED, bundan tam 8 yıl önce yani 2012 yılında Cyberpunk 2077'yi duyurmuştu. Yıllar içerisinde gelişen oyun, çıkacağı yıl 4 defa erteleme almıştı. Sürekli geliştirilen ve muhteşem bir oyun geliyor diye pohpohlanan her yerde göze sokulan Cyberpunk 2077, nihayet çıktı. Çıktı çıkmasına ancak bu oyun tam bitmemiş. Evet bildiğiniz erken erişim oyunu gibi görünüyor.

PC platformunda akıcı bir şekilde çalışan ve grafiksel açıdan tatmin eden Cyberpunk 2077, konsol tarafında oyuncuları çok üzdü. PS4 ve Xbox One'da 15-27 FPS arası çalışan ve dokuları sürekli geç yükleyerek oyun keyfini kaçıran Cyberpunk 2077, bunun bedelini Metacritic'te ödedi.

Oyun inceleme kuruluşları oyuna 100 üzerinden 90 puan vermişti. Ancak oyuncular oyundaki performans sorunları ve Bug'lardan (hata) dolayı 10 üzerinden 2.6 puan verdi. Çünkü bu oyun gerçekten de PS4 ve Xbox One'da oynanacak gibi değil.

Cyberpunk 2077

Oyunu konsolda satın almış olanlar şu sıralar iade sürecini başlatmış durumda. Oynanmayan bir oyunun iadesini muhtemelen hem Sony hem de Microsoft alacaktır.

Cyberpunk 2077'nin PS5 ve Xbox Series X/S konsollarında da PC'deki gibi çalışmadığını belirtelim. Kalite ve Performans modu sunan oyun, yeni nesil yükseltmesi olmadığı için PC'nin gerisinde kalıyor.

CD Projekt RED, yeni nesil yükseltmesi yerine önce oyundaki Bug'ları temizlemeye odaklanacak. Bu yüzden yeni nesil yaması 5-6 ay daha geç çıkacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.