Oyun

Cyberpunk 2077 yüzünden CD Projekt Red'e ilk dava açıldı!

Cyberpunk 2077'in çok fazla hata ve optimizasyon sorunu olduğunun önceden bilindiği buna rağmen böyle çıkarıldığı iddia edildi.

Cyberpunk 2077 yüzünden CD Projekt Red'e ilk dava açıldı!

Yapımcılığını ve geliştiriciliğini CD Projekt Red'in üstlendiği Cyberpunk 2077 uzun bir bekleyişin ardından bu ayın başında oyunculara sunuldu. Ancak çıkışı birçok kez ertelenmiş olan oyun, çıktığında çok fazla hata ve optimizasyon sorunları içeriyordu. 

Oyunun bu sorunlu çıkışının ardından Sony, oyunu PlayStation Store'dan kaldırdı ve kullanıcılarına paraları iade etti. Bu yaşananlardan sonra bugün ise CD Projekt Red'e konuyla ilgili ilk dava Rosen isimli hukuk firma tarafından açıldı.

Cyberpunk 2077 yüzünden CD Projekt Red'e ilk dava açıldı!

Rosen Law isimli hukuk şirketi tarafından açılan davaya göre CD Projekt Red, Cyberpunk 2077'yi piyasaya sürmeden önce, oyunun ne kadar hatalı olduğunu bildiklerini ancak bu durumu oyunculardan ve yatırımcılardan gizlendiği söyleniyor. Bu sayede şirket bir nevi haksız kazanç elde etmiş oluyor.

Cyberpunk 2077 yüzünden CD Projekt Red'e ilk dava açıldı! - Resim : 1

Rosen Law tarafından açılan davanın şu an için bir baş davacısı yok. Ancak şirket, özellikle de yatırımcıların bu davaya dahil olmaları gerektiğinin altını çiziyor. Ayrıca dileyen oyuncuların da davaya dahil olabileceğini söyleyen Rosen Hukuk Bürosu, davaya dahil olmak isteyenlere de bir çevrimiçi form imkanı sunuyor. Bunlara ek olarak şirketin bulunduğu ülke olan Polonya‘da birçok yatırımcının aynı şekilde bir yasal süreç başlatma hazırlığında olduğu da bildiriliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.