Oyun

Destiny ve Playstation 4 Eylül ayı satışlarına damgasını vurdu!

Sony Play Statioın 4 rekorlara doymuyor

Destiny ve Playstation 4 Eylül ayı satışlarına damgasını vurdu!

NPD her ay yaptığı gibi Eylül ayını da analizleyerek, Amerika Birleşik Devletleri'nde Eylül ayında en çok satan konsolun Playstation 4 olduğunu açıkladı.

Sony Network Entertainment'ın patron koltuğunda oturan isimlerden olan Eric Lempel, sadece Playstation 4'ün satışlarının değil, Playstation 4 platformunda dijital satışların da oldukça iyi gittiğini açıkladı. Playstation 4'ün Eylül ayında, dijital satışlar bakımından, rekor kırdığını belirten Eric Lempel bu rekorda en büyük katkının Destiny olduğunu da belirtti. 2013'ün Eylül ayından 2014'ün Eylül ayına kadar %90'lık bir büyüme gösteren dijital satışlar Sony'yi oldukça mutlu etti. Sony'nin bu mutluluğuna Activision da dahil olarak Destiny'nin şuan Playstation 4 üzerinde en çok oynanan oyun olduğunu açıkladı. 125 milyon saatlik oynanış süre ile Destiny, Playstation 4'ün en çok oynanan oyunu olurken 2. sıradaki oyun ile aralarında 5 kat fark olduğu açıklandı. Ayrıca Activision, Destiny hakkında başka bilgiler de paylaştı. Destiny hem ön siparişlerde, hem ilk gün satışlarda, hem ilk hafta satışlarda hem de ilk ay satışlarda Playstation Store'un 1 numaralı oyunu oldu. Playstation 4'ün "Share" özelliği en fazla Destiny üzerinde kullanıldı. Destiny'nin çıkışı ile birlikte Playstation Plus üyeliklerinde %115'lik artış yaşandı. Sınırlı sayıda üretilen Destiny paketi, Playstation 4'ün satışlarını arttırmayı başardı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.