Devasa PlayStation 5 güncellemesinin detayları belli olmaya başladı

Konsol dünyasının en önemli ismi konumunda olan PlayStation 5’i yeni güncelleme heyecanı sararken, duyum hesapları da bu güncelleme hakkında bilgi vermeye devam ediyor.

Devasa PlayStation 5 güncellemesinin detayları belli olmaya başladı

PlayStation markası oyun dünyasının en ikonik sembollerinden biridir. Yıllardır oyun denilince akla gelen ilk simgelerden biri olan PlayStation, son olarak 2020 yılının sonlarına doğru piyasaya sürdüğü PlayStation 5 konsoluyla karşımıza çıkmıştı. Sony tarafından zaman zaman yapılan açıklamalarla satışlarının son derece iyi gittiğini bildiğimiz bu konsol aslında var olan durumdan çok daha fazla konsol satışı gerçekleştirebilirdi.

Ancak bugüne kadar söz konusu durumu başaramamasının en büyük nedeni yıllardır bitmeyen stok problemiydi. Bununla birlikte Sony tarafından yapılan son açıklamada artık stok probleminin ortadan kalktığı ve her isteyenin PlayStation 5 alabileceği duyurulmuştu. Eğer bu haber doğruysa 2023’ün PlayStation 5’in yılı olacağını söyleyebiliriz.

Devasa PlayStation 5 güncellemesinin detayları belli olmaya başladı

Öte yandan PlayStation 5 kullanıcılarını sevindirecek bir başka gelişme ise konsola yakın zamanda getirilecek yeni güncelleme. 8 Mart 2023 tarihinde paylaşılması beklenen ve 7.00v olarak adlandırılan bu güncellemeye ilişkin bir paylaşım yapan Insider Gaming, 7.00v güncellemesi ile birlikte artık PS5 kullanıcılarının tam entegre edilmiş Discord desteğine kavuşacağı iddia edildi. Uzun bir süredir gündemi meşgul eden bu özelliğin yeni güncelleme paketiyle gelmesi gerçekten PS5 kullanıcılarını fazlasıyla mutlu edecektir.

Bununla birlikte aynı kaynak, güncellemenin bir diğer önemli özelliğinin Bulut Desteği olacağını, bu sayede artık PS5 kullanıcılarının dahili depolama alanı sıkıntısı çekmeyeceğini dile getirirken, söz konusu özelliğin sadece PlayStation Plus Premium abonelerinin beğenisine sunulacağının belirtildiğini de söyleyelim.