Oyun

DICE, Battlefield 1 desteğini kaldırıyor!

Yapımcı firma DICE, Battlefield 1 oyununa verdiği desteği Haziran ayından itibaren sonlandıracağını açıkladı.

DICE, Battlefield 1 desteğini kaldırıyor!

Birinci Dünya Savaşı konsepti ve teması ile çıkan Battlefield 1, önceki Battlefield deneyimlerine benzer bir şekilde oyunculara sunulmuştu. Tek kişilik oyuncu modu ile beraber aynı zamanda çevrim içi oyun modu da bulunan Battlefield 1 için birkaç içerik paketi ve tek kişilik hikaye paketleri çıkarılmıştı. Serinin geliştiricisi DICE ise yayınladığı bildiride, yakın zaman içerisinde Battlefield 1 için bulunan desteğin kaldırılacağını açıkladı. 

DICE, belirttiği bu durum ile aslında oyuna herhangi bir güncellemenin veya düzeltilmenin gelmeyeceğini belirtiyor. Yapım için bulunan içerikler ve çevrim içi oyunlar olduğu gibi devam edecek. İçinde bulunduğumuz yılın Haziran ayının sonuna kadar devam edecek olan destek, oyuna eklenecek son güncellemeleri, düzeltmeleri ve hataları giderilmede kullanılacak. Hal böyle olunca diğer oyunlara karşı olan çalışmalar azalacak ve gün geçtikçe destek ortadan kalkacak.

Yine de oyunculara Haziran'ın sonuna kadar zaman tanınmış bulunuyor. Belirtilen zamana kadar oyuncular DICE ile iletişime geçebilecek ve oyun hakkında destek isteyebilecekler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.