Oyun

Disksiz Xbox One S tasarımı ve fiyatı ortaya çıktı!

Microsoft'un disk sürücüsü bulunmayan yeni oyun konsolu Xbox One S 'All Digital Edition' sürümünün tasarımı ve satış fiyatı belli oldu. Detaylar haberimizde.

Disksiz Xbox One S tasarımı ve fiyatı ortaya çıktı!

Uzun zamandır konuşulan Xbox One S 'All Digital Edition' sürümünün tasarımı ve satış fiyatı sızdı. İçerisinde ön yüklemeli üç oyun bulunduracak olan cihaz ile ilgili ayrıntılara gelin birlikte bakalım.

Disksiz Xbox One S tasarımı ve fiyatı ortaya çıktı!

Bilindiği üzere, Microsoft bir süredir disk sürücü olmayan bir Xbox One modeli üzerinde çalışıyordu. Microsoft, disk sürücüsünü konsoldan çıkartarak hem maliyeti düşürmeyi, hem de Xbox Store kullanımını artırmayı amaçlıyor. Şimdi ise duyuru tarihi yaklaşırken bu konsolun sızan yeni görüntülerine kavuştuk.

Disksiz Xbox One S tasarımı ve fiyatı ortaya çıktı! - Resim : 1

Cihazda disk sürücüsü bulunmuyor. Xbox One S All Digital özel ismiyle satışa sunulması beklenen yeni Xbox oyun konsolunda adından da anlaşılacağı üzere artık her şey 'dijital' yani fiziksel oyun diskleri tarih oluyor. Konsolun özellikleri mevcut Xbox One S'lerden farklı değil; bu sebeple de konsolun ismi korunarak sadece 'All Digital' ibaresi eklenmiş. 

Disksiz Xbox One S tasarımı ve fiyatı ortaya çıktı! - Resim : 2

CD gereksinimini ortadan kaldırarak tamamen dijital olarak gelecek olan bu yeni sistem, 16 Nisan’da tanıtılabilir ve 7 Mayıs’a kadar Avrupa’ya ulaşabilir. Eğer bu tarihler doğru çıkarsa, diğer ülkeler için de benzer bir zaman aralığının geçerli olması bekleniyor. 

WinFuture'ın kaynaklarına göre konsol 1 TB hard diske sahip olacak ve bunun da fiziksel medya olmadan yeterli miktarda depolama alanı sunacağı tahmin edilmekte. Diğer ayrıntılarından bahsedecek olursak; 4K video oynatma ve HDR desteği bulunuyor. 

Disksiz Xbox One S tasarımı ve fiyatı ortaya çıktı! - Resim : 3

Cihazın Avrupa satış fiyatı da belli oldu. Xbox One S'in diskli sürümü 249.99 Euro fiyat etiketiyle satılırken, disksiz sürüm ise 229.99 Euro'dan alıcısına ulaşacak. Sızıntıya göre bu fiyatın içerisinde tek bir kontrol kolu ve ön yüklemeli üç oyun bulunuyor. Cihaz ile birlikte gelecek olan oyunlar ise, Minecraft, Sea of Thieves ve Forza Horizon 3'den oluşuyor. 

Disksiz bir oyun konsolunun oyun severler tarafından nasıl karşılanacağı çok uzun süredir merak ediliyor. Eğer disksiz sistem başarılı olursa, yeni nesil oyun konsollarında tamamen dijital sistemler görme ihtimalinin artacağı düşünülüyor.

Disksiz oyun konsolları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Diskli sürümü mü, yoksa disksiz sürümü mü tercih ederdiniz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
yakup
usb girişlerini fazla olsaydı iyi olurdu 4 kişi oynardı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.