Oyun

Dual Shock 4 PC'de Kullanma Rehberi

Playstation 4'ün Dual Shock 4 Kontrolcüsünü PC'de Kullanmak İster misiniz?


Sony'nin yeni nesil konsolu Playstation 4'ün kontrolcüsü Dual Shock 4, hem tasarımı hem de ergonomik yapısıyla oyuncuların beğenisini kazanan bir kontrolcü oldu. Peki Dual Shock 4'ü bilgisayarınızda da kullanmak ister misiniz? Cevabınız evet ise hemen neler yapmanız gerektiğini anlatalım.

1448210372_dual-shock-4.jpg

Dual Shock 4 PC'de Nasıl Kullanılır?

Dual Shock 4 kontrolcüsünü PC'de kullanmak için USB kablosuyla veya Bluetooth üzerinden arama yaparak bulmak yeterli değil. Dual Shock 4'ü kullanabilmek için aşağıdaki yönergeleri uygulamanız gerekiyor. Şimdi dilerseniz adım adım başlayalım.

  1. DS4Windows dosyasını indirdikten sonra .zip dosyasını klasöre çıkartın
  2. Klasörün içindeki DS4Updater.exe ve DS4Windows.exe dosyaları çıkacak. DSWindows.exe dosyasını çalıştırın
  3. İşletim sisteminiz Window 8, Windows 8.1 veya Windows 10 ise "Install the DS4 Driver" seçeneğini kullanın
  4. İşletim sisteminin Windows 7 ve aşağısı bir sürüm ise "Install 360 Driver" seçeneğini kullanın
  5. Kurulum bittikten sonra Dual Shock 4'ü MicroUSB kablo ile bilgisayara bağlayın. Sistem sürücünün kurulumunu gerçekleştirecek. 1448212135_ds4-kurulum.jpg
  6. Kurulum gerçekleştikten sonra Dual Shock 4'ü PC üzerinde kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için USB kablosuyla bağlamak veya Bluetooth üzerinden kablosuz bağlantı kurmak tercihiniz olacaktır.
  7. Dual Shock 4'ü Bluetooth ile bağlamak için PS ve Share tuşlarına aynı anda 3 saniye süre ile basık tutun. Kontrolcünün üzerindeki LED ışık yanıp sönmeye başladığında eşleştirme moduna girmiş olacaktır. 1448212295_ayarlar.png
  8. DSWindows uygulaması üzerinden kontrolcünün bütün ayarlarına erişebilirsiniz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.