Rus deha Alexey Pajitnov tarafından geliştirilen Tetris, dünyanın en çok satan oyunlarının zirvesinde yer aldı. Tetris 1984 yılında öncelikle Commodore 64 ve IBM PC için yayınlandı. Tetris daha sonra bir fenomen haline geldi. Bilgisayarcılardan GameBoy'a benzeyen Tetris mobil cihazlarını satın almaya başladık. Ubisoft Games, 2014 yılında Xbox One ve Sony PS4 için geliştirdiği Tetris ile efsanenin 30. yılını kutladı.

Mojang'ın geliştirdiği Minecraft, çok kısa bir sürede fenomen haline geldi. Kaynak toplama, onları bir araya getirme, hatta geliştirdiğiniz dünyada hayatta kalma gibi ögeleri tek potada eriten Minecraft; PC, konsollar ve Mac OS gibi platformlarda 144 milyon adetten fazla satıldı. Minecraft, hayal gücünüzün elverdiği her şeyi geliştirmenize imkan sağlıyor.

Aksiyon türündeki GTA V, her ne kadar aşırı şiddet içerdiği için eleştirilse de; muazzam bir başarı elde etti. 2013'de Xbox 360 ve Sony PS3, 2014'de Microsoft Xbox One ve Sony PS4 ve 2015 yılında PC için yayınlanan oyun, 90 milyondan fazla kopya sattı. Geliştiricilerin banka hesabı bolca sıfırla doldu taştı.

Nintendo Wii, eşsiz bir kontrol sistemine sahip. Nintendo Wii'nin kumandası her türlü oyuna uyum sağlayabiliyordu. Gerektiğinde direksiyon, gerektiğinde tenis raketi, gerektiğinde bir tabancaya dönüşüyordu. Nintendo bu eşsiz kumanda mimarisinin avantajlarından sonuna kadar faydalandı. Söz konusu aksesuarlar için geliştirilen Wii Sports, dünya çapında 83 milyon adetlik satış gerçekleştirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.