Oyun

e-spor olimpiyat kapsamına alınmayacak!

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, e-spor oyunlarının olimpiyatlara alınmayacağını açıkladı.

e-spor olimpiyat kapsamına alınmayacak!

Bir süredir tartışılan bir konu olan e-spor müsabakalarının olimpiyatlar kapsamında değerlendirilmesi konusunda yetkili mercilerden açıklama geldi. Uluslararası Olimpiyat Komitesi, "Elektronik sporların/elektronik oyunların bir madalya müsabakası olarak Olimpiyat Oyunları kapsamına alınmasıyla ilgili tartışmanın yersiz olduğu kanaatine varılmıştır" açıklamasını yaptı.

e-spor olimpiyat kapsamına alınmayacak!

Ulusal Olimpiyat Komiteleri başkanlarının İsviçre'nin Lozan kentinde gerçekleştirdiği toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, komite üyelerinin, e-spor oyunlarının Olimpiyat programına alınmasını uygun görmediği belirtildi. Açıklamada, "Elektronik sporların/elektronik oyunların bir madalya müsabakası olarak Olimpiyat Oyunları kapsamına alınmasıyla ilgili tartışmanın yersiz olduğu kanaatine varılmıştır." ifadesi kullanıldı.

IOC'nin şiddet içeren oyunları desteklemediğine vurgu yapılan açıklamada, "ticari güdülerle faaliyet gösteren oyun sektörünün sporun amatör değerlerine uymadığı" belirtildi. IOC, temmuz ayında e-spor organizatörleri ve oyuncularını dinlediği bir konferans düzenlemiş, görüşmelerde e-sporların Olimpiyat kapsamına alınması gündem gelmişti.

Yorumlar
CoralEye
Bence de doğru karar vermişler, bi yerinizden spor uydurmayın....
Cevapla
misafir
e-spordan spor mu olur. oturarak hareket etmeden spor..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.