Oyun

E3 2012 oyun fuarından 10 harika oyun!

Oyun severlerin gözleri geçtiğimiz hafta E3 fuarındaydı.

E3 2012 oyun fuarından 10 harika oyun!

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük oyun fuarlarından birisi olan E3 fuarı geride kaldı. Fuar bitti bitmesine fakat geriye arkasında fuarda tanıtılan yüzlerce oyun kaldı. Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen E3 fuarına olan ilgiyi  2012 ile mukayese ettiğimizde aradaki farkı net bir şekilde görebiliyoruz.

Los Angeles
'da gerçekleştirilen fuarda tanıtılan oyunların ve yayınlanan videoların ardı arkası kesilmiyor. Bu yıl oyun dünyası adına dopdolu bir yıl olacağa benziyor. 2012 E3'ünde ilgiyi hak eden ancak diğerlerinin gölgesinde kalan, radarımıza yakalanan oyunları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1340199800_3249254122-1.jpg

The Cave

Ron Gilbert ismiyle öne çıkan oyun 10 oyunumuz arasında bulunuyor. Shigeru Miyamoto, Sid Meier ya da David Jaffe kadar ünlü olmasa da Ron Gilbert son 30 yıldır önemli ve etkili oyun yapımcıları arasında. Maniac Mansion ve The Secret of Monkey Island oyunlarından sadece bir kaçı.

2013'ün başlarında Gilbert The Cave isimli oyunuyla sahnede olacak. Oyun Sega katkılarıyla yayınlanacak ve dağıtımı yapılacak. Henüz fiyatı belirtilmeyen oyunun ekonomik olacağı söyleniyor.

1340200205_cave.jpg

Oyunun detaylarından bahsedecek olursak eski bir mağarada isteklerinizi yerine getiren 7 karakter bulunuyor. Platform elementleri oldukça ince dizayn edilmiş ve mekan tanıdık görünüyor. Dijital görünüm gelişmiş ve güçlü. The Cave bu yılın en iyileri arasına girmeye aday.

İşte oyunun bu hafta yayınlanan tanıtım videosu:

Defiance

E3 2012'de öne çıkan isimler arasında Defiance'ın çalışmasını yürüttüğü Trion Worlds ve SyFy Channel var. Geçtiğimiz yılki hikayenin farklı bir açıdan ele alınmış haliyle karşımıza çıkıyor. İnsanların ve uzaylıların paylaştığı ortak bir gezegende çatışmalar söz konusu. Oyunda uzaylıların mineralleri için savaşan bir avcı olarak oynuyorsunuz ve bir takım size eşlik ediyor bu aşamada mutantlarla amansız bir mücadele başlıyor.

1340200524_defi.jpg

Olaylar St. Louis etrafında geçiyor ve Grant Bowler'ın mülteci kampındaki hayatından bir hikayeyi yansıtıyor. Karakterleri genel olarak siz tasarlayabiliyorsunuz. Merakla beklenen oyunun Nisan 2013'te geleceği duyuruldu.

İşte tanıtım videosu:

Hitman: Absolution

Bu yılın en çok ilgi görenlerinden biri olacağa benziyor Hitman. Özellikle Square Enix'in Tomb Raider yapıtından sonra Hitman'in büyük bir ilgiyle beklendiğini söyleyebiliriz. Bunda Hitman'in geçmiş versiyonlarında da 10 yıldır büyük bir ilgiyle karşılanmasının da etkisi büyük. 2006 yılında çıkan  Hitman: Blood Mone'dan sonra bir süre sakin kalmıştı ancak yayınlanan filmle birlikte tekrar reaksiyon göstermeyi başardı.

1340200683_hitman.jpg

Ayrıntılardan bahsedecek olursak, öldürme unsurları oldukça iyi. Örneğin eğer birini öldürüyorsanız bedenini de saklamanız gerekiyor. Bu kulağa sıradan geliyor bu günlerde ancak bundan fazlası olduğunu söyleyebiliriz. En popüler oyunlar arasına girmesi için tam zamanı ve biraz da şansa ihtiyacı olacak.

Şimdi tanıtım videosuna göz atalım :

Papo & Yo

Bu yıl E3'ün en ilginç ve zorlayıcı oyunu bu diyebiliriz. İlginç ve orjinal bir hikayeyle fantastik bir macera oyunu. Hikaye Quico ve onun arkadaşı arasında geçiyor. Moster Quico'nun kardeşini arıyor. Kontrol edilemez bir zehir salgılayan kurbağa tarafından kaçırılıyor. Monster'ın davranışlarını ve duygularını yöneterek arkadaşlığınızı geliştiriyorsunuz. Vander Caballero'ın etkileyici tasarımıyla E3'e yetiştiriliyor olması fazla geç kalmayacağının habercisi.

1340200928_papo.jpg

Sleeping Dogs

Square Enix ile yeniden şekillenen oyun Tomb Raider, hatta Hitman: Absolution'a rakip çıkabilir. Ayrıca oyunda GTA ve Max Pyne esintilerinin de olduğunu söyleyebiliriz. Oyun sizlere özgürlüğün dünyasını sunuyor.

Ayrıca Sleeping Dogs BBFC tarafından değerlendirmeye alındı ve yapılan inceleme sonucunda oyunun çok kanlı şiddet unsurları ve ağır bir dil içerdiği belirtildi.

1340201081_sleep.jpg

İzleyenlerde hayranlık uyandıran oyun videosu :


Sound Shapes

Sounds Shapes aynı zamanda Playstation 3 için de geliyor. İsminden de anlaşılacağı gibi seslerin dans ettiği bir oyun. Oyundaki etkileşiminizle kulağa hoş gelen sesler çıkıyor ve bu sesler arkadaki müzikle bir ahenk kazanıyor. Amacınız oyundaki kartları bulmak, bulunan kartlarla müziğe yeni ögeler ilave ediliyor. İlerledikçe daha hoş bir müziğe ulaşıyor.

1340201206_sound.jpg

İşte oyununun tanıtımı :


South Park: The Stick of Truth

South park animasyon dizisiyle de kendini öne çıkardığı gibi oyunda da farklı bir çizgide ilerliyor. Evet doğru duydunuz, dünyanın en komik çizgi dizilerinden birine ait RPG oyunu çıkıyor. E3 fuarında yeterli ilgi gördüğünü söyleyemeyiz ancak bize göre ilgiyi hakedenler arasında. Trey Parker ve Matt Stone'in Microsoft basın toplantısında duyurduğu oyunun henüz çıkış tarihi belli değil.

1340201669_south-park.jpg

Acaba oyunu da çizgi filmi kadar eğlenceli midir? Tanıtım videosunu izleyin:

X-Com: Enemy Unknown

Strateji türünün en başarılı örneklerinden X-Com PS3,Xbox 360 ve bilgisayarlar için geliyor. Firaxis Games oyunun geliştirilmesinde büyük rol oynuyor ve 2K Games vasıtasıyla da dağıtımı yapılan X-Com: Enemy Unknow'un bu yıl E3 ile beğeni toplayacak oyunlar listemizde.

Ayrıca bazı oyun severlerin yaptığı yorumlara göre X-Com güzel bir senaryoyla eksiksiz olacağını belirtiyor. 12 Ekim'de çıkacak oyunun henüz fiyatı belli değil.

1340201840_x-com.jpg

İşte oyunun tanıtım videosu:

Tank! Tank! Tank!

Bu oyunun orjinali 2009 yılında yayınlanmıştı. 2009 yılının klasiklerinden olan bu oyun Şimdi ise Namco Bandai tarafından Wii U versiyonu geliyor. Tahmin edildiği üzere tankımızı kolayca yönettiğimiz oyun hoş ve eğlenceli görünüyor.

1340202118_tank.jpg

2009 yılından beri beğeniyle oynanan oyun Wii U ile hassasiyetini yükselterek eski beğenisini aşacağı bekleniyor.

Oyunun tanıtım videosu da sizi alıp götürecek :The Unfinished Swan

Oyun ilk olarak 2008 yılında çıkmış ve sadece bir prototip olarak kalmıştı. Çoktan Sony'nin PSN üzerinden satışa çıkaracağı oyun The Unfinished Swan konuşulmaya başlandı. Oyun sadece siyah beyaz ve birazcık da sarı renkten oluşuyor. Yolunuzu bulabilmeniz için siyah ve beyaz tonların farkından yararlanmanızı gerektiriyor.

Simsiyah bir alandan başlamanız bile olası ve verdiğini beyaz tonlarla yolunuzu buluyorsunuz. Kendini diğerlerinden ayıran bu oyunun çıkış tarihi henüz belli değil.

1340202335_swan.jpg

Bu renksiz dünyanın sizi fazlasıyla şaşırtacağına garanti verebiliriz.

1340202397_3492389915.jpg

Video'yu izlerken ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız:


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.