EA Sports hayranlarının yüreğine su serpen açıklama geldi

Oyunseverlerin her sene büyük bir heyecanla bekledikleri futbol similasyon oyunundan güzel haberler var.

EA Sports hayranlarının yüreğine su serpen açıklama geldi

Özellikle futbol oyunları alanında yer alan ve birbirleriyle sürekli rekabet halinde olan PES ve FIFA, artık bir rekabet unsuru olmaktan çıktı. Şirketler, bu durumun ardından oyunlarını geliştirmeye odaklandılar. EA Sports da bu geliştirme sürecinde yarışa katılanlar arasında yer alıyor ve FC 24 oyunu ile sektörde lider olmayı hedefliyor. Şirket, futbolun en büyük ligi olan Premier Lig ile önemli bir anlaşma imzalayarak rekabette önemli bir avantaj elde etti.

EA Sports'un 2022'de FIFA ile olan ortaklığının bitmesi sonucunda, oyunun takipçileri lisans konusunda endişeye kapıldılar. Ancak, EA Sports bu endişeleri giderecek adımlar attı. Şirket, Premier Lig ile yaptığı ortaklığı genişletti ve bu durumu duyurdu.

Premier Lig, bundan sonra EA Sports'un FC oyun serisinde önemli bir role sahip olacak. Premier Lig ile yapılan anlaşma kapsamında, ligde yer alan tüm kulüp, oyuncu, menajer, stadyum, forma gibi unsurlar, oyun içerisinde orijinal halleri ile temsil edilecek. Bu durum, oyuncuların temsili isimlerle karşılaşmalarını önleyecek.

EA Sports hayranlarının yüreğine su serpen açıklama geldi

FIFA dışındaki oyunlarda orijinal isimlerin kullanılmaması, oyunların kalitesini düşüren bir sorundu. Oyuncu ve takım isimlerinin orijinal hallerinin kullanılmaması ve formaların temsili tasarımlarla simgelenmesi, oyun zevkini olumsız etkiliyordu. EA Sports, bu sorunu önlemek için elinden geleni yapıyor.

EA Sports'un FIFA 23'ten sonra geliştirdiği ilk futbol oyunu olan FC 24, ön siparişe açıldı. Ön siparişin yanında verilen bonuslar ve fiyatlar da açıklandı. Oyun, PlayStation, Xbox ve Windows için ön siparişe sunuldu ve 29 Eylül'de piyasaya çıkacak.

EA Sports FC 24 oyununun ön sipariş fiyatları ise şu şekilde:

PlayStation ve Xbox için Standart Edition: 1399 TL, Ultimate Edition: 1999 TL Windows (Steam ve Epic Games Store) için Standart Edition: 1199 TL, Ultimate Edition: 1699 TL