Oyun

EA oyunları yapay zeka ile akıllandıracak

EA'in yapay zeka araştırmaları tam gaz devam ediyor. Yapay zeka şimdi de Battlefield 1 oynayabiliyor. Detaylar haberimizde!

EA yapay zekaya Battlefield 1 öğretiyor!

EA, 2016'da piyasaya sürülen Battlefield 1'in AI'larının geliştirildiğini açıkladı. Şirket, bu tür bir çalışmanın yüksek bütçeli bir AAA oyunda ilk defa yapıldığını söylüyor. Yapılan çalışmanın gelecekteki oyunların, oyuncular için daha sert, daha gerçekçi düşmanlar geliştirilmesini amaçlıyor.

EA’in AI yani yapay zekasının botların aksine, sadece talimatları takip etmek yerine nasıl oynanacaklarını öğrenmeleri amaçlanıyor. İlk öğrenimin tamamlanmasından sonra, AI, oyunun geri kalanını, düşmanları öldürme gibi görevleri tamamlamak için bir deneme -yanılma sürecine girecek.

EA’in geliştirdiği AI yüzlerce ve yüzlerce Battlefield oyununu hızlandırılmış olarak oynuyor ve bu sayede kendini daha hızlı geliştiriyor. Bu hızla giderse aşırı gerçekçi oyunlar bizler için çok uzak görünmüyor. Çalışmayla ilgili videoyu aşağıdan bulabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.