Oyun

Efsane ötesi oyun Final Fantasy'nin Yönetmeni yeni oyunun oynanış süresini açıkladı; yüzler düştü

Hajime Tabata'dan Final Fantasy XV'nin "net" oynanış süresi üzerine tahminleri herkesi üzdü

Efsane ötesi oyun Final Fantasy'nin Yönetmeni yeni oyunun oynanış süresini açıkladı; yüzler düştü

Final Fantasy XV, hakkında ilk söylentilerin yayıldığı 2006'dan bu yana hepimizin aklındaydı (en azından bir köşesinde kalmıştı). 8 yıl boyunca oyunun geliştirme planları sürekli ertelenmesi ile bir çok tartışmaya yol açmıştı, ve nihayetinde 2012 yılında oyun üzerinde çalışmaları adam akıllı hayat bulabilmişti ki, Hajime Tabata'nın proje'nin başına geçmesiyle beraber oyunu önceki nesil konsollara değil de yeni nesil oyun platformlarına (PlayStation 4 & Xbox One) çıkarma kararı gündeme geldi ve o zamana kadar oyun üzerinde alınan tüm yol adeta sıfırlandı.

Oyun %50-60 civarında tamamlandı ve yakında bir demo ile karşımıza çıkacak, Tabata bizimle demo oyunun süresi gibi bir kaç daha detaylar baylaşıyor. "Genel olarak oyun süresinin yaklaşık bir saat süreceğini düşünüyorum. Tabi eğer oyun içinde gezinmek için araba kullanırsanız." diyen Tabata sözlerine "Bu arada, oyunu ek görevlerle de oynama imkanınız var, böylece oyunda daha çok vakit geçirebilirsiniz. Mesela, güçlü bir silah edinebilmek için kendinizi tehlikeye atıp yeryüzünde bulunanlardan daha güçlü canavarların olduğu bir mağaraya girebilirsiniz" diye devam ediyor. "Tahmini olarak belirttiğim zaman süresi Final Fantasy XV evrenini keşfetme kısmından hariç tuttuğum bir rakam, oyuncular evrenin derinliklerine indikçe oynamaya değer bir çok yeni macerayla karşılaşacaklar."  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.