Elden Ring'de Dragonlord Placidusax'ı nasıl yenebilirsiniz

Elden Ring'deki isteğe bağlı Placidusax savaşı, size olağanüstü bir kılıç ve nihai ejderha büyüsünü kazandırıyor. Bu zorlu boss savaşını nasıl geçeceğinizi öğrenin ve ödüllerin tadını çıkarın.

Elden Ring'de Dragonlord Placidusax'a karşı yapılacak savaş, oyunun en zorlu ejderhalarından birine karşı gerçekleştiriliyor. İsteğe bağlı bir savaş olmasına rağmen, tamamlamanız şiddetle tavsiye edilir. Zafer, size güçlü bir kılıç ve bazı üst düzey ejderha büyülerini kazanma şansı veren bir hatıra kazandırır.

Placidusax nerede bulunur?

Placidusax'a sadece oyunun sonlarına doğru ulaşabilirsiniz. Ejderhaların lordu, Fire Giant'ı yendikten sonra vardığınız Crumbling Faram Azula'da yer alıyor. Beside the Great Bridge Site of Grace'deki asansörü kullanın, kiliseden geçin ve küçük bir ağaç korusuna ulaşana kadar ilerleyin. Aşağıya baktığınızda, çok aşağıda bir çıkıntı göreceksiniz. Düşüş sizi öldürmeyecek, ancak riske girmek istemiyorsanız yumuşak pamuk kullanabilirsiniz.

Tornadonun olduğu yöne doğru ilerlemeye devam edin. Sonunda ortasında boş bir niş olan büyük bir harabe duvar bölümüne ulaşacaksınız. Nişe yaklaştığınızda oyun size yatma seçeneği sunacak. Yatmayı seçtiğinizde, sizi boss arenaya taşıyacak. Not: Placidusax ile savaşmadan önce en az 100. seviyede olmalı ve tamamen yükseltilmiş bir silahınız olmalı. Savaştan önce bir Rune Arc kullanmak da iyi bir fikir, özellikle Godrick'in veya Radahn'ın Great Rune'u donatılmışsa.

Placidusax boss savaşı

Tüm ejderhaların hükümdarı olan Placidusax, daha önce savaştığınız Agheels ve Smarags'tan farklı hareket havuzlarına sahip. Kutsal ateş ve yıldırım kullanır, pençeleriyle fiziksel hasar verir ve duman bulutunda kaybolabilir. Bu savaş için Boltdrake Talisman takmak iyi bir fikir, özellikle geliştirilmiş bir versiyonu varsa.

Büyü kullanıcıları ve yay taşıyanlar avantajlıdır. Placidusax, uzaktan kolayca vurulabilir ve bu şekilde en sorunlu saldırılarının çoğundan kaçınabilirsiniz. Yakın dövüş karakterleri, ejderhanın pençe darbesi hareketini öğrenmeli ve ejderha kaybolduktan sonra onları takip etmelidir. Placidusax'ın ateşe karşı zayıf olduğu bildirilmiştir. Silahları ateşle kapladıktan sonra önemli bir fark görmedik ve ateş büyüleri dökmek çok uzun sürüyor, ancak yine de denemeye değer.

Ejderhaya yaklaştığınızda, savaş alanına kırmızı yıldırımlar çağırır. Saldırı, yıldırım düşmeden önce iyi bir şekilde telegraf edilir, bu yüzden yere parlayan kırmızı noktalardan uzak durarak güvenli bir şekilde durabilir ve menzilli silahlar kullanıyorsanız birkaç saldırı gerçekleştirebilirsiniz.

Placidusax, zaman zaman önünde bir yay çizerek altın ateş üfler veya üzerinde uçarak düz bir hat üzerinde ateş püskürtür. Sağlığı azaldıkça, Placidusax her iki kafadan altın ateş ışınları fırlatır. Bu saldırı, ateş saldırılarının en uzun menziline sahiptir, ancak yanında veya arkasında durursanız kolayca kaçabilirsiniz.

Placidusax'ın yakınındayken, sık sık ayağını geri çeker, pençelerine kırmızı yıldırım yükler ve hızlı bir saldırı yapar. Bu hızlı saldırıdan kaçınmak için hızlıca atlamalısınız. Placidusax ayrıca standart ejderha kuyruk darbesi hareketini de kullanır, ancak bu daha nadirdir.

En önemli hareketlerinden biri kaybolma numarasıdır. Yakındayken, Placidusax aniden duman bulutunda kaybolur. Dumanın izini takip ederek Placidusax'ın nerede yeniden ortaya çıkacağını görebilirsiniz. En zarar verici saldırısı, gökyüzünde kaybolup, aniden size çarptığı zamandır. Bazen yakınlarda kalır ve hızlı saldırılar yapar, yıldırımla yüklenmiş pençeleriyle vurur ve bu hareketi birkaç kez hızlı bir şekilde tekrar eder.

Bu saldırı zinciri nispeten basittir, çünkü ondan kaçabilirsiniz, ancak Placidusax genellikle bunu bir altın alev patlamasıyla takip eder. Bu saldırıdan kaçınmak daha zordur, çünkü ejderha pençeleriyle saldırdıktan hemen sonra alev saldırısına geçer. En güvenli yol, duman bulutundan uzakta durarak kendinizi zaten saldırının menzilinden çıkarak tutmaktır.

Placidusax'ın duruşunu kırabilirsiniz, ancak bu zamanı güçlü bir büyü yapmak, sağlığınızı yenilemek veya istatistik artırıcı bir öğe kullanmak için kullanmak genellikle en iyisidir. Zaten yakın değilseniz, Placidusax siz ona ulaşana kadar toparlanır ve bu sizi tehlikeye sokar.

Placidusax'ı yendikten sonra, Dragonlord's Remembrance'ı alacaksınız. Bu hatırayı Roundtable Hold'daki Enia the Finger Reader'a götürürseniz, Dragon King's Cragblade veya Placidusax's Ruin'i satın alabilirsiniz. İlki, size bir bulut haline gelmenizi ve bir yıldırım darbesiyle yeniden ortaya çıkmanızı sağlayan bir kılıçtır, ikincisi ise ejderhanın altın ateş nefesini çağıran bir büyüdür. Liurnia'nın Mausoleum Complex'indeki Gezgin Mozolelerden birini ziyaret edebilir ve hatırayı çoğaltabilirsiniz, tabii onları zaten kullanmadıysanız. Bu, Enia'ya geri dönüp 2000 Runes harcayarak ilk seferde atladığınız öğeyi almanızı sağlar.

Elden Ring'de Dragonlord Placidusax'ı nasıl yenebilirsiniz - Resim : 1