Oyun

Electronic Arts 3D' ye destek vermeyecek

Electronic Arts gelecek stratejilerini belirledi. 3D oyun piyasasında yer almayacaklar.


Dünyanın en büyük oyun firması olan Electronic Arts, aynı zamanda oyun dünyasına da yön veren bir şirket olarak biliniyor. Sporundan - araba yarışına, stratejiden - RPG' ye kadar her türde oyunu geliştirebilecek onlarca firmayı bünyesinden bulunduran EA, gelecek vaad eden 3D teknolojisine sıcak bakmıyor.

Dün yaptığı açıklama ile Electronic Arts' ın 3D oyunlarla ilgilenmediğini söyleyen EA' nin CEO' su John Riccitiello, hissedarlar toplantısına uzak bağlantı ile katılarak, firmanın kaynaklarını 3D' nin sosyal özellikleri için harcamak istediğini söyledi.

John Riccitiello şöyle devam etti;

"Açıkçası şu an için 3D'ye çok büyük bir ilgi yok. Henüz evlerde 3D TV alma çılgınlık görmedik. Biz burada pazarın yönünü değiştirmeye de çalışmayacağız. Biz tüketicilerin aradıkları şeyleri onlara ulaştıracağız.

Gelişen şeylerin içerisinde 3D kendisine çok az bir yer buldu. Dolayısı ile biz de kaynaklarımızı daha hızlı gelişen yeniliklere harcayacağız." açıklamasında bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.