Oyun

Electronic Arts' ın Dragon Age 2 itirafı!

Dragon Age ilk çıktığında oyun severler tarafından çok beğenilmiş büyük bir fan kitlesi oluşmuştu


Dragon Age ilk çıktığında oyun severler tarafından çok beğenilmiş büyük bir fan kitlesi oluşmuştu. RPG oyunlarına yeni bir soluk getiren oyun ikinci yapımıyla fan kitlesini kaybediyor.

Bu durum oyun severler tarafından kabul görsede, Electronic Arts bir türlü kabullenmedi ve hırçın bir tavır sergiledi. Hatta hatırlarsanız bir oyuncunun Bioware ve Electronic Arts' a yaptığı eleştiriler yüzünden tüm hesapları kapatılmıştı.

Dragon Age 2 bir çok oyun sitesinden ve oyun dergilerinden genel ortalamada 10 üzerinden 8 gibi bir rakam alsada, hayran kitlesini kaybetmesi durumunu ortaya koyuyor.

Oyunun çıkışmasından aylar sonra Electronic Arts sonunda bir açıklama ile hatalarını kabul etti. EA Games patronu Frank Gibeau yaptığı açıklamada; "Dragon Age 2 ile gurur duyuyoruz. Yenilikçi bir şeyler yaratmak ve savaş sisteminde farklı şeyler oluşturmak istedik. Bazı fanlarımız için bu çok memnun edici bir şey oldu aslına bakarsanız Dragon Age dünyasına yeni fanları da bu şekilde kazandırdık."

"Ancak dürüst olmak gerekirse bunun yanında pek çok hayranı da kaybettik. Yeniliklerin ve yaptığımız şeylerin bazılarını hiç beğenmediler. Bunu anlıyoruz ve onların şikayetlerini dinliyoruz."

"Bir sonraki oyunla neler yapacağımızı planlarken bütün hayran feedback'lerini göz önüne alacak ve ona göre davranacağız. Ray ve Greg kariyer hayatları boyunca hayran tabanlı bir yaşam sürdüler dolayısı ile onların ne istediğini çok iyi anlıyorlar. Eğer bazıları için uygun ancak bazıları için kötü yorumlanacak bir yenilik yoluna gidilecekse yeni oyundaki tasarım ve oyunun yeni yönü hakkındaki planlarımızda bu hayranların düşüncelerini dikkate alacağız."

Umarız yeni çıkacak olan Dragon Age 3 çok daha başırılı olarak, Dragon Age Origins ve Dragon Age 2' yi gölgede bırakır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.