Oyun

Electronic Arts işten çıkarmalara başladı!

Electronic Arts Rusya ve Japonya'daki ofislerinde küçülmeye gideceğini ve birçok kişiyi işten çıkaracağını duyurdu.

Electronic Arts işten çıkarmalara başladı!

Electronic Arts Rusya ve Japonya'daki ofislerinde küçülmeye gideceğini ve bunun 350 kişinin işten çıkarılmasıyla sonuçlanacağını duyurdu. Electronic Arts tarafından yapılan resmi açıklama ise şu şekilde:

Electronic Arts işten çıkarmalara başladı!


 
"Zorluklarımızı gözden geçirmek ve gelecekteki fırsatlara hazırlanmak için bugün şirket olarak bazı önemli adımlar atıyoruz. Çevremizdeki değişen dünyaya baktığımızda onunla birlikte bizim de değişmemiz gerektiği bir gerçek. Sözlerimizi daha iyi bir şekilde yerine getirmek, organizasyonumuzu iyileştirmek ve oyuncularımızın isteklerini karşılamak için bilinçli bir hamle yapıyoruz.

Bunun bir parçası olarak pazarlama ve yayıncılık organizasyonumuzda, operasyon ekiplerimizde değişiklikler yapıyoruz ve Japonya ve Rusya'daki oyuncu pazarına hizmet etmenin farklı yollarına odaklanmak için Japonya ve Rusya'daki mevcut yapımızı azaltıyoruz.

Organizasyonel değişikliklere ek olarak oyun ve hizmetlerimizde kaliteyi arttırmaya odaklanacağız. Harika oyunlar önceliğimiz olmaya devam edecek ve oyuncularımızı nasıl şaşırtacağımız ve ilham vereceğimiz hakkında farklı düşüneceğiz."

"Bu zor bir gün. Bugün yapmış olduğumuz değişiklikler 9000 kişilik şirketimizde yaklaşık 350 kişiyi etkileyecek. Bunlar önemli ancak verilmesi çok zor kararlar ve bu kararları düşünmeden, kolayca almıyoruz. Şirket içerisinde biz arkadaşız ve meslektaşız, herkesin katkısını takdir ediyoruz ve değer veriyoruz.

Bu süreçte çalışanlarımızın bir sonraki fırsatlarını bulmalarını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu bizim önceliğimiz." Peki ya siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? EA Games'in küçülmeye gitmesinin ardında başka bir neden olabilir mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.