Öncelikle dilerseniz cosplay'in ne olduğuyla başlayalım.

Cosplay, aksesuarlar ve çeşitli kostümlerden faydalanılarak bir oyun, kitap, film, anime veya manga karakterini canlandırma oyunudur. İngilizcede “Costume” ve “play” kelimelerinin birleşiminden meydana getirilen bu sanatın kökeniyse Asya kıtası ve uzak doğu ülkeleridir. Cosplay çalışmalarının konusu fantezi, drama, büyü, aşk vb. birçok konu olabilir.

Cosplay yapımlarını sıradan bir kostümden ayıran en önemli fark kostümün çizgilerden kurgulanarak gerçeğe yansıtılmış olmasıdır. Sıradan kostümlerin aksine Cosplay’de gerçek olmayan ve doğa üstü karakterler sanatçı tarafından yapılan eklemelerle canlandırılır.

Tüm dünyada oldukça eğlenceli bir sanat ve sosyal aktivite olarak görülen Cosplay sanatı sanıldığının aksine pahalı bir hobi değildir. Sanatçı istediği taktirde pekala düşük bütçeli çalışmalarla da kaliteli ve görsel şöleni yüksek Cosplay çalışmalarını meydana getirebilir. Dilerseniz şimdide sizler için hazırladığımız Cosplay çalışmalarına göz atarak galerimize devam edelim.

Darth Vader, Star Wars serisinin başlıca kötü karakterlerinden biridir. Sinema dünyasının en tanınan kötü karakterleri arasında ilk üçte yer alır. Star Wars evreni kronolojisinde 3. filmin yani Revenge of the Sith (Sith’in İntikamı) bölümünün sonunda ortaya çıkar. (üst- gerçek alt- cosplay)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.