En iyi  yeni nesil oyunları - Page 1

Battlefield 4
Savaş oyunu tutkunlarının endişelenmesine gerek yok, Battlefield’ın dolambaçsız kademe anlayışı ve çok-oyunculu karşılaşmaları bir yere gitmiyor; aksine daha iyi ve engin bir hâl alıyorlar.

Xbox One ve PS4 sürümleri, 64 kişilik çok-oyunculu müsabakalar ve belirgin yıkım fiziği (ki çevrimiçi müsabakalarda bundan hep uzak durulmuştu) gibi PC tarzı imkânlar sunacak.

2005’te çıkan Battlefield 2’nin “Commander Mode” özelliği geri dönüyor. Bu stratejik özellik sayesinde takımın bir üyesi haritayı tepe aşağı, taktiksel bir açıdan görebiliyor ve takım arkadaşlarına direktifler verebiliyor. İşin en leziz kısmı ise bunu mobil bir aygıtla, her yerden yapabilecek olmanız.

En iyi  yeni nesil oyunları - Page 2

Watch Dogs
Watch Dogs dünyası yeterince ilginç. Set olarak sıkı denetim altındaki geleceğin Chicago şehrini alan oyunda, bilgisayar kontrolü altındaki her aygıtı hack edebilen isyankâr bir karakteri oynuyorsunuz. Bu yetenek sayesinde, örneğin polislerden kaçarken bir köprüyü kaldırarak yakayı ele vermekten kurtarabiliyorsunuz.

Watch Dogs’ın en ilginç yönünü ise asimetrik oynanış biçimi oluşturuyor. Yani ikinci bir çevrimiçi oyuncu, oyun dünyasını manipüle edebiliyor, bu sayede başkarakterin haberi olmadan ona yardım edebiliyor veya isterse engel olabiliyor.

Oyunun bu yeteneği, Büyük Birader tarzı oynanış koşulları söz konusu olduğundan dolayı çok eğlenceli bir deneyim olabilir.

En iyi  yeni nesil oyunları - Page 3

Kinect Sports Rivals
Kinect Sports Rivals, aile dostu şirin bir oyun. Rejim devirmekten veya insanları başından vurmaktan daha farklı bir deneyim arayan oyuncular, bu oyun sayesinde keçileri kaçırmışçasına oturma odasında dans ederek vakit geçirebiliyorlar.

Adından da anlaşılacağı gibi bu bir Kinect oyunu ve Kinect’in tüm potansiyelinden faydalanılıyor. Oyun, dijital kopyanızı çıkarmak için yüzünüzü, ellerinizi ve hatta parmaklarınızı tarayabiliyor.

Paket içinde bulunan oyunlar arasında tırmanma, yarış ve futbol gibi oyunlar yer alırken, Forza 5 gibi oyun tarzınızı taklit ederek sizden bağımsız bir şekilde diğer oyunculara karşı mücadele edebiliyor.

En iyi  yeni nesil oyunları - Page 4

Infamous: Second Son
Sucker Punch’ın Infamous serisinin devamında PS4’ün engin 8GB’lık RAM’den iyice faydalanılıyor. Kaotik çevresel yıkım bu seriyi sattıran faktörlerin her zaman başında gelse de, önceki sürümlerde yok ettiğiniz bir nesnenin bulunduğu bölgeye geri döndüğünüzde yenilenmiş olarak buluyordunuz. Second Son’da bir muhafız kulesini devre dışı bıraktığınızda oyunun geri kalanında da o şekilde kalıyor. Pek çok oyunun vaat ettiği fakat hiçbir zaman tam olarak hayata geçiremediği kaotik yıkımı sonunda televizyon sehpamızın üzerinde bulacak olmamız son derece muhteşem.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.