Oyun

Facebook oyun uygulamalarından 6 milyar dolar kazandı

Sosyal ağlardaki oyun uygulamaları ekonomik krize rağmen rekor bir ciroya ulaştı


Dijital Pazarlama Uzmanı Mike Berry, bu yıl sosyal ağlar üzerinden oynanan oyunlarda 6 milyar dolarlık sanal ürün satın alındığını bildirdi.

Konu ile ilgili açıklamaya göre, Interactive Advertising Bureau (IAB) Türkiye'nin TTNET Plaza'da düzenlediği Best Of Dijital Konferansı'nda konuşan Berry, 17 adet dijital kampanyayı hedefleri ve sonuçlarıyla birlikte irdeleyerek, kampanyaların başarılarının arkasında yatan stratejileri kendi deneyimleri ve gözlemleriyle değerlendirdi.
1324829062_images.jpg

Dünyadaki Facebook kullanıcılarının bir araya gelmesinin, gezegenin üçüncü büyük ülkesini oluşturacağını söyleyen Berry, 2011'de sosyal ağlar üzerinden oynanan oyunlarda 6 milyar dolarlık sanal ürün satın alındığını aktardı.

''Pay with a Tweet'' kampanyası hakkında bilgi veren Berry, lansmanı Twitter üzerinden yapılan ''Oh My God What Happened and What Should I Do'' isimli kitabın, ''Pay With a Tweet'' kampanyası ile satışa çıkarıldığını, lansmanın ilk 2 gününde kitabın 13 bin kez internetten indirildiğini anlattı.

Yorumlar
Misafir
kazanır tabi, oyunlar nasıl bağımlılık yapıyor facebook'ta, kendimden biliyorum :) son zamanlarda bombom diye bir oyuna başladım, başından kalkamıyorum. en güzel yanı da mantığa dayalı olması, boş boş tarla sürdürmüyor. http://apps.337.com/tr/bombom?src=tr;ddt;pr;1
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.