Oyun

Facebook'un oyun ortağının işleri kötüye gidiyor!

Facebook'un olaylı halka arzı, sosyal ağ deviyle yakın ilişkisi olan Zynga'yı da etkiledi.

Facebook'un oyun ortağının işleri kötüye gidiyor!

Zynga, Facebook için ürettiği online oyunlarıyla tanınan meşhur oyun yapımcısı. Şirket son zamanlarda sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Geçtiğimiz dönemlerde oyun dünyasının en büyüklerinden biriydi. Cowen & Co'nun yayınladığı raporuna göre, şirket hisselerinde ilk halka arzından bu yana rekor düşüş oldu. Bunun sebebinin ise yeni oyunların çıkması ile seçeneklerin çoğalması ve bu nedenle oyuncuların mobil oyunlara yönelmesi olduğu söyleniyor.

1340087890_060211205607facebookpokerchips2004312230.png

Cowen & Co analisti Doug Creutz'un raporuna göre Zynga, Mayıs ayında günlük aktif kullanımında yüzde 8,2'lik bir düşüş yaşadı. Aynı rapora göre, oyun severler istedikleri zaman kolayca ulaşabildikleri mobil oyunları tercih ettikleri için bu düşüş meydana geldi.

1340087913_zyngafarmville.jpg

Görünen o ki Facebook'un olaylı halka arz olmasından sonra, sosyal ağ deviyle yakın ilişkisi olan Zynga'da bu düşüşten payını almış. Aslında mobil oyunların çoğalması ile Facebook'ta bu alanda düşüş yaşıyor. Bakalım Facebook bu kayıplarına alternatif yöntemler bulabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.