Oyun

Fallout 4 Yüzünden İşinden ve Eşinden Oldu

Duyurusuyla bile oyun dünyasında büyük ses getiren Fallout 4 ile ilgili dikkat çekici haberler ve olaylar gündeme gelmeye devam ediyor

Fallout 4 Yüzünden İşinden ve Eşinden Oldu

Duyurusuyla bile oyun dünyasında büyük ses getiren Fallout 4 ile ilgili dikkat çekici haberler ve olaylar gündeme gelmeye devam ediyor.  Rusya'da bir Fallout 4 oyuncusu, yapımcı firmaya Bethesda'ya mahkemeye verdi. Hem de çok ilginç bir sebepten dolayı. 

1450696969_fallout-4-rus.jpg

Fallout 4 Yüzünden İşinden ve Eşinden Oldu

Özellikle yıllardır beklendiği için meraklıkları tarafından soluksuz bir şekilde oynanan Fallout 4, buna ek olarak ana görev ve yan görev olmak üzere son derece uzun oynanış süresiyle oyuncuları ekranlara kilitliyor. Tabi bu durum her zaman iyi sonuçlar doğurmuyor. 

Rusya'da olayı abartan bir oyuncu, 3 haftalık süre ile deyim yerindeyse aralıksız olarak oynayan oyuncu, bu sürecin sonunda işinden ve eşinden oldu. Sonrasında ise "oyun bağımlılık yaptı" sebebiyle yapımcı Bethesda'yı dava etti ve 7000$ değerinde bir tazminat davası açtı.

Oyun hastalık yaptı bahanesi ne kadar geçerli merak içindeyiz

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.