Oyun

Oyuncular Sony PlayStation'a kızgın!

Fallout 76'nın çapraz platform desteği sunup sunmayacağı konusunda Bethesda'dan beklenen açıklama geldi.


E3 2018 konferansı kapsamında detaylıca gösterilen yeni Fallout 76 oyunundan detaylar gelmeye devam ediyor. Co-op desteğinin de olacağını açıklayan Bethesda, akıllara günümüzün en büyük sorunlarından biri olan çapraz platform sorununu getirtti. Peki yeni Fallout oyununda çapraz platform desteği olacak mı?

Bethesda'nın yönetmenlerinden olan Todd Howard, merak edilen soruyu yanıtladı. Howard, Fallout 76'da çapraz platform desteği sunmayacağını, çünkü bu sistem için Sony'nin diğer firmalar kadar yardımcı olmadığını söyledi. Zaten herkesin bildiği gibi Sony, bu konularda maalesef biraz çekimser.

 

Çapraz platformun oyunculuk açısından gelecekte kaçınılmayacak bir sistem olduğunu savunan çoğu geliştirici karşısında Sony, bu tutumunu daha ne kadar sergileyecek açıkçası merak konusu bizim için. Bu tarz başvurularda her zaman güvenlik konusuna değinen Sony, maalesef diğer firmalara olan güveni biraz az. 

Şimdilik çapraz platformun Sony yüzünden imkansız olduğunu söyleyen Howard, gelecekte bu durumun değişebileceğini söylüyor. Buna karşı geçtiğimiz gün Xbox ve Nitendo çapraz platform anlaşması yaptıklarını duyurmuşlardı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.