Oyun

Far Cry 3: Vahşi ormanlara hoş geldiniz

Vahşi doğadaki yeni göreve hazırlanın!

Far Cry 3: Vahşi ormanlara hoş geldiniz

Far Cry 3 sonunda Ubisoft Montreal tarafından 2012 sürümünü yayınladı. Oyundan uzun süredir bahsediliyordu ve trailerları da sitemizden sizlerle paylaşıyorduk. Uzun bekleyiş sonunda bitti. Şimdi asıl soru şu Far Cry 3 için bu uzun bekleyişe değdi mi?

Far Cry 2’yi 2008 yılından hatırlarsınız. İsminden de çağrıştırdığı tropik alanlarda yaşanılan maceralar oyun severleri etkilemiş görünüyor ki Far Cry 3’e de epey talep oldu. İlk oyunda Jason Brody’nin kardeşinin bir adam tarafından cinayetine tanık olmuştuk.

Far Cry 3 macerası balta girmemiş ormanlarda geçiyor. Rook adasında tropikal bir iklimde savaşan Jason, korsanlardan kendini korumak zorunda. Henüz ölümü göze almak için erken. Far Cry 3 oyuncularına bu kez de farklı bir hikayeyle çıkıyor anlayacağınız. Ancak yine hedef aynı. Jason sevdiklerini nasıl koruyacak?

Jason arkadaşlarının ve ailesinin gözü önünde öldürülmesinden sonra bazı zamanlar mantıklı düşünemiyor. Vaas’ı avlamadan önce bir saat kadar onun hayatta kalma için yeteneklerini keşfetmeye çalışmanız oyuna başlarken iyi olacaktır.

Kendinizi bu farklı dünyaya bıraktığınız an geri adım atamayacaksınız. Jason’ın arkadaşlarını, kardeşini ve kız arkadaşını kurtarmasına yardım etmeniz gerekiyor. Far Cry 3’ün karakterlerinin çıkış noktası da tam olarak buradan geliyor.

Brody ne kadar deneyim elde eder, ne kadar düşman öldürürse; yetenekleri de aynı oranda yükseliyor ve eski yaptığı hataları yapmıyor.

Bunların yanı sıra karakterler öyle gerçeğe yakın görünüyor ki, Jason ve düşmanlar video oyunundan olduğunuzu unutturabiliyor adeta. Fantastik performans sergileyen birkaç insan oluyorlar ekran karşısında.

Dinamik karakterler, yangın ve benzeri efektler de oyunda başarılı olarak kullanılmış. Oyunda panik yaratmak da ayrıca iyi bir etki yapıyor. Bunu zaten Far Cry 2 oyuncuları da iyi biliyor. Far Cry 2’den farklı olarak da muhteşem silahlarla karşılıyor.

Öte yandan çoklu oyuncu seçeneği arkadaşlarınızla keyfi ikiye katlamanıza ve bu mücadeleye arkadaşlarınızla girme imkanı sunuyor. Harita önceki versiyondaki gibi çok iyi bir navigasyon sağlamıyor.

Sonuç olarak bazılarının Rook adasına bir ziyaret yapmak istemesinin sebebi anlaşılıyor. Tarihsel keşifler, tropik ormanlar ve farklı bir bakış açısı sunuyor. Şiddetle eğlencenin birbiriyle buluştuğu Far Cry 3 Hoyt ve Vaas ile heyecan dolu bir  deneyim sunuyor. Jason Brody’de genç bir adamın nasıl bir katile, canavara dönüştüğünü göreceksiniz.

Yorumlar
dragonred
herkesin hoşlanacağı bir oyun değil ama bu tarzı sevenler için kurgu, grafikler, silahlar ve kişiler muazzam. oynamaya başladığım andan itibaren içine çekti beni..
Cevapla
Alper
Bu gün oğluma aldım 60 euro
Cevapla
frycry s
sevmem hic asasinin yrini tutmaz
Cevapla
Bu oyun mukemmel yaa
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.