Fenerbahçe’de eSpor Team Aurora'dan vazgeçti

Önceki sezon Türkiye Şampiyonluk liginde yer alan espor takımı Team Aurora'nın sahibi Doğan Dirim'den haber var.

Fenerbahçe’de eSpor Team Aurora'dan vazgeçti

Geçen sezon Türkiye Şampiyonluk Ligi'nde yer alan Team Aurora'nın sahibi Doğan Dirim bir süre önce sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada takımının slot hakkını Fenerbahçe kulübüne satacağını ve yola Fenerbahçe Espor Kulübü olarak devam edeceklerini açıklamıştı.

Sonrasında Team Aurora takım sahibi Doğan Dirim ve Fenerbahçe arasında gerçekleşecek imza töreni ve karşılıklı anlaşmanın yaz sezonuna yetişmeyeceği, yeni başlayacak sezon için görüşmelerin devam ettiği bilgisi gelmişti.

Önceki gün Doğan Dirim sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Team Aurora ile Fenerbahçe Spor Kulübü arasındaki görüşmelerin olumsuz sonuçlandığını duyurdu. Bu duyuruyla birlikte Team Aurora espor takımı ile Fenerbahçe Spor kulübü arasında bir anlaşma olmayacağı kesinleşti.

Doğan Dirim açıklamasında "Fenerbahçe, espor'a farklı bir oluşum ile giriş yapacak. Bir kaç iş adamının kurduğu ve başkanlığını Ali Koç'un yürüttüğü 1907 Fenerbahçe Derneği ile yapılan anlaşma sonucunda Fenerbahçe Espor Kulübü'nün yönetimi bu derneğe teslim edilecek" dedi.

1476181753_dogan-dirim-fenerbahce-espor-aciklamasi.png

1907 Fenerbahçe Derneği'nin yönetiminde kurulacak eSpor takımı ile ilgili olarak ilk girişimler başlatıldı. Bugün sabah saatlerinde SuperMassive espor takımının sahibi olan Hakan Baş'ın twitter'da yaptığı açıklama ile birlikte Fenerbahçe ile bir yakınlaşmanın ilk işareti verildi. Kendisi de bir Fenerbahçe kongre üyesi olan Hakan Baş, "Espor'da güzel şeyler oluyor. Bugün duyuruları takip edelim." açıklamasında bulunurken, kullandığı kalplerin sarı lacivert renklerde olması da dikkatlerden kaçmadı.

1476181728_hakan-bas-suppermasive-espor-takim-sahibi.png

Kimi kesim bu durumun Fenerbahçe'nin SuperMassive'i tamamıyla bünyesine katacağına yorarken, kimi kesim de yaz sezonu sonunda Türkiye Şampiyonluk Ligi'ne yükselen SuperMassive TNG'nin, bu isimle yarışamayacak olmasından dolayı Fenerbahçe'ye devredileceğine yordu. Her halükarda gelecek sezonFenerbahçe Spor Kulübü, eSpora giriş yapacak gibi gözüküyor.