Oyun

FIFA 20 çıkış tarihi duyuruldu!

EA Sports, FIFA 20'nin ne zaman çıkış yapacağını duyurdu. İşte detaylar!

FIFA 20 çıkış tarihi duyuruldu!

EA Sports, FIFA 20'nin 27 Eylül 2019'da çıkış yapacağını duyurdu. Oyunun tanıtımı bugün Türkiye saati ile 17:00'da yapılacak. EA Sports, geçtiğimiz hafta yayınladığı blogda FIFA 20 ile gelecek oynanış değişikliklerinden bahsetti. 

FIFA 20 çıkış tarihi duyuruldu!

Yazının tamamını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Çok sayıda geri bildirim toplantısının ardından ve forumlardan, anketlerden, içeriklerden ve sosyal kanallardan topladığımız oyuncu geri bildirimleriyle birlikte FIFA 19’un ilk aşamalarındaki şunlar gibi bazı sorunları çözmeyi başardık:

Zıplayarak Vole Vuruşları, maç sırasında Dinamik Taktikler, Gelişine Plase Şutlar, Defansif Baskı, Yakın Direğe Şutlar, Yapay Zeka Takım Arkadaşı Şut Engellemeleri, Müdahale Hızı, Defansif Sürekli Baskıda Dayanıklılık, Şut ve Beceri Hareketleriyle ilgili ekstra düzenlemeler, Zamanlamalı Plase Şutlar, Zamanlamalı Şut Aralığı ve Kaleci Hareketi.

Topluluğumuz tarafından talep edilen özelliklerin / mekaniklerin, ekibimizin üzerinde çalıştığı düzenlemelerin ve bir sonraki ürün için önceliklerimizin listesine aşağıdan göz atabilirsiniz:

Oyuncularımıza Yapay Zeka Savunması ve Yapay Zeka Takım Arkadaşı hareketi/pozisyon alması/reaksiyonları ile ilgili daha iyi bir deneyim sunmak için çok sayıda çalışma yapıyoruz. Bu konular oyuncularımız tarafından sıkça dile getirildi ve FIFA’nın bir sonraki versiyonu için talep edildi:
 
Yenilenen Savunma Sistemi savunma sistemleri, pozisyon alma revizyonları, sahadaki uyum ve akıcılığın düzenlenmesiyle birlikte yenilenecek. Manuel savunmaya önem verilecek ve bu şekilde savunma yapanlar daha iyi sonuçlar alacak.

Planlı Müdahale, müdahalede bulunan defans oyuncusunun takımının durumuna uygun kararı vermesini sağlayan (örneğin, müdahale yaparken topu kapmak veya yakındaki bir takım arkadaşına göndermek) ve manuel müdahaleyi ödüllendiren yeni bir sistem.

Markaj ve İkili Markaj Etkinliği azaltılacak, oyuncular/Yapay Zeka Takım Arkadaşları daha uzak bir mesafede tutulacak, top süren oyuncunun yön değiştirmesine daha yavaş reaksiyon gösterecek ve otomatik müdahale ya da otomatik engel oranı azaltılacak. Bu sayede manuel savunma daha etkin olmasının yanı sıra daha ödüllendirici olacak.

Geliştirilmiş Yakın Markaj Sistemi daha fazla çeviklik ve hassasiyet ile düzenlenerek defans oyuncularını kontrol etmeye karar veren oyuncuları ödüllendirecek.

1’e 1 Şut İsabeti geliştirilecek; ceza sahası içindeki kolay pozisyonlarda daha fazla kaleyi bulan şut olacak ve isabet oranı yükselecek. Boş Kale Pozisyonları düzenlenecek; oyuncuların 1’e 1 pozisyonlardaki şansı artacak ve topluluktan gelen birçok örnekte belirtildiği üzere “basit golleri” atma olasılıkları yükselecek.

Kaleci Reaksiyonları özellikle 1’e 1 pozisyonlar için düzenlenecek. Bu sayede “süper insan” reaksiyonları azalacak ve kalecilerin hareketlerinin gerçek hayattakilere daha çok benzemesiyle birlikte forvetlerin gol atma fırsatları artacak.

Ayağın Dışıyla Şut durumları geliştirilecek ve yalnızca Ayak Dışı özelliğine sahip olan oyuncular tarafından gerçekleştirilebilecek. Şut Yüksekliği/Gücü Ayarlaması ile birlikte düşük güçlü şutlar, Sert Şutlara benzer şekilde sonuçlanarak daha istikrarlı olacak ve daha iyi gol fırsatları yaratacak.

Topu voleyle ortalamanın (veya aşırtma orta) ve voleyle şut çekmenin etkinliği bir sonraki oyunda düşürülecek: Artan Zorluk ve Hata Payı - Aşırtma toplarla/volelerle gelen ortalar daha düşük isabete sahip olacak ve daha çeşitli sonuçlara yol açacak.

2 Oyunculu Kafa Topları, oyuncuların topu almak için havaya zıpladıkları /çarpıştıkları için daha fazla çeşitliliğe sahip olacak ve bu pozisyonlarda forvet oyuncusunun gol atması zorlaşacak.

Vole Şut İsabetinin Azaltılması - Voleyle çekilen şutlar daha düşük isabete sahip olacak ve daha çeşitli sonuçlara yol açacak. Oyuncuların FIFA 19 boyunca gönderdiği geri bildirimlerden biri de bir oyuncunun boşta kalan topa kilitli kalması ve bu sırada başka oyuncu seçememesiyle ilgiliydi.

Ekibimiz bu durumları geliştirmek üzerine çalışıyor ve destekli oyuncu değiştirme mekanizması için bir açıklama eklemeyi planlıyor. Bu sayede Hava Toplarında ve Boşta Kalan Toplarda otomatik değiştirme seçeneği gösterilecek.

Ekibimiz, hava topları, uzaklaştırılan toplar ve ortalar gibi çeşitli durumlarda oyuncu değiştirme mekaniğinin doğruluğunu geliştirmek üzerine çalışıyor.

Ayrıca ekibimiz sağ çubukla değiştirme mekanizmasını mümkün olduğunca istikrarlı ve duyarlı yapabilmek ve topa en yakın olan oyuncular arasında otomatik değiştirme yapmayla ilgili karar mekanizmasını geliştirmek üzerine çalışmaya devam ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.