Oyun

FIFA YouTuber'ları Hacklendi

FIFA YouTuber'ları Hacklendi! Detaylar haberimizde...


EA hesaplarının güvenliği YouTube'daki Ultimate Team hesapları ile ünlü olan YouTuber'ların hesaplarının hacklenmesi ile yeniden sorgulanmaya başlandı. 

Geçen ay AnesonGib, W2S, Nepenthez, Nick28T, Bateson87 gibi "FIFA Youtuber"larının hesaplarının çalınması YouTube'da büyük ses getirdi. Hesaplarının çalınmasıyla oyuncularını, paralarını ve koleksiyonlarını kaybeden YouTuberlar da haklı bir şekilde bu konuyu bağıra bağıra YouTube hesaplarına yükledikleri videolar ile dile getirdiler.

Bakınız AnesonGib. 800,000 aboneye sahip olan YouTuber bütün sinirini kamera karşısında döküyor;

Burada da W2S, 5.1m abonesi olan YouTuber\'dan da benzer bir video geliyor;

Matthew Craig'de bu videosunda in-form(formda) Ronaldo kartı ve £800 değerindeki 3.4m Coin'inin çalındığından bahsediyor;

Tabii bu videolardan sonra EA'den bir açıklama geldi fakat bu oldukça vasıfsız ve çözüme yönelik olmayan "biz şunu bunu yapıyoruz" gibisinden bir açıklama geldi.

Yukarıda videolarını paylaştığım YouTuberların hepsi bu işten geçimini sağlayan insanlar. Bu hesapların hacklenmesi gerçekten onlar için büyük sorun teşkil edecektir. "Senin-Benim" hesabıma bu olay gelse 2 hafta sonra unutabiliriz fakat bu adamların böylesine yatırım yaptıkları hesapları "çalmak"...

Peki sizin görüşleriniz nedir? Yorumlarda belirtebilirsiniz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.