Oyun

Flappy Bird'ün gidişi suskun oldu ama dönüşü muhteşem olacak!

Mobil dünyanın yeni hastalığı Flappy Bird sürprizleriyle geriye dönüyor.

Flappy Bird'ün gidişi suskun oldu ama dönüşü muhteşem olacak!

Vietnamlı oyun geliştirici Dong Nguyen'in geçtiğimiz yıl geliştirdiği oyun Flappy Bird'ü bilmeyenimiz yoktur. Bu oyun oynanış kolaylığı ve oyun içi değişen dinamikleriyle dünyanın en çok oynanan oyunu haline gelmişti. 

Daha sonra geliştirici Dong Nguyen'in günün 22 saatini oyun için geçirdiğini söyeleyerek daha fazla bu işkenceye maruz kalamayacağını dile getirmiş ve oyunu hem Android marketten hemde AppStore'dan çekme kararı almıştı. Günde 55.000 dolar kazanan Nguyen'in bu hareketinin oyunu daha iyibir fiyata satmak için yaptığı konuşulsa da ünlü geliştirici oyunu kimselere satmayacağını dilegetirerek yeni sürprizlere hazırlanın açıklamasını twitter üzerinden yapmıştı.

Bu sürpriz ortaya çıktı ve Flappy Bird çoklu oyuncu seçeneği ile geri geleceği birinci ağızdan açıklandı. Artık oyunu dünyanın herhangi bir yerindeki oyunvuyla oynayacağız ve kazandığımız puanlarla sosyal dünyadaki arkadaşlarımıza hava atacağız.

Sizde Flappy Bird oynuyor musunuz ve oynuyorsanız rekorunuz nedir?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.