Oyun

Football Manager Classic, Sony PlayStation Vita'da

Sony PlayStation’ın en sevilen oyunları arasında yer alan Football Manager Classic’in platformlar arası uyumluluk ve 3D maç motoruna sahip avuç içi sürümü, 11 Nisan Cuma gününden itibaren tüm dünyada piyasaya çıkıyor.

Football Manager Classic, Sony PlayStation Vita'da

Sony, PlayStation Vita için Football Manager™ Classic 2014’ün (FMC 2014) piyasaya çıkış tarihinin 11 Nisan Cuma günü olarak belirlendiğini duyurdu.

PS Vita için FMC 2014, serinin uzun ve başarılı tarihinde, oyun tutkunlarının gerek evdeyken bilgisayarları, gerekse dışarıdayken PlayStation Vita’ları üzerinde aynı oyunu oynayabilmesinde imkan veren ilk oyun olma özelliğine sahip. PS Vita için FMC 2014, önceki Football Manager avuç içi oyunlarında bulunmayan ve oyuna yeni bir gerçekçilik ve sarmalayıcılık ekleyen 3D Maç Motoru’nun yanı sıra ev bilgisayarlarındaki Football Manager Classic sürümleri ile aynı birçok özelliği de içeren ilk mobil Football Manager oyunu olma özelliğini de taşıyor.

 1396955255_turkish-match.jpg

Sony Computer Entertainment Europe’un yoğun desteği ile hayata geçirilen PS Vita için FMC 2014, Sports Interactive ve kardeş geliştirme stüdyosu Hardlight™ (Sonic Dash™ ve Sonic Jump™’ın geliştiricisi) ile Sheffield merkezli Little Stone Software tarafından birlikte geliştirildi.

 1396955275_turkish-report.jpg

Sports Interactive Stüdyo Direktörü Miles Jacobson “Sonunda FMC Vita’yı geliştirmiş olmak bizim için harika bir duygu. Bugüne kadar üzerinde çalıştığımız oyunlar arasında teknik açıdan bizi en zorlayan oyun oldu; çünkü geniş bir bellek, bir fare ve klavyeye ihtiyaç duyan bir PC oyununu Sony’nin dokunmatik ekranlı avuç içi cihazına yerleştirdik. Ev bilgisayarınızda kaydettiğiniz oyunu dışarı çıktığınızda da yanınızda bulundurabilmek, Football Manager deneyimini başka bir boyuta taşıyacak.” diyor.

Sony Computer Entertainment Europe Kıdemli İş Geliştirme Müdürü Shahid Ahmad ise “Football Manager hayranları yıllardır en sevdikleri oyunun tam versiyonunu gittikleri her yere yanlarında götürmenin hayalini kuruyordu. Sports Interactive ve SEGA, bu hayali PS Vita üzerinde gerçeğe dönüştürdü. PlayStation olarak aldığımız sonuçlarından büyük bir memnuniyet duyuyoruz.” diyerek görüşlerini ifade ediyor.

Football Manager Classic, ilk olarak oyunculara daha az vakit alan bir alternatif sunmak üzere Football Manager 2013 içinde ‘hafifletilmiş’ bir oyun modu olarak ortaya çıkmıştı. PS Vita için FMC 2014’ün çıkışı ile Football Manager Classic de ilk defa bağımsız bir oyun olarak piyasaya sürülmüş olacak. SEGA tarafından yayınlanacak olan PlayStation Vita için Football Manager Classic 2014, hem de PSN Store üzerinden indirilebilir dijital dosya olarak hem de fiziksel mağazalardan temin edilebilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.