Football Manager'ın sırları - Page 1

İşte Jacobson'un Daily Mirror röportajından satır başları:

Takım ve oyuncuların verilerini kim topluyor?

2 yıl önce bu yola çıktığımızda bazı fanzin yazarlarından yardım aldık. O zaman internet yaygın olmadığı içn bugünkü gibi blog yazarları ve sosyal ağlar bulunmuyordu. Bu fanzin yazarlarına bazı takımlar verdik ve takip etmelerini istedik. Sonrasında oyunu çıkardık ve çok tuttu. O zamanki birkaç fanzin yazarından şimdi dünya çapında 51 ülkede 1300'ün üzerinde scoutumuz var. Takımların her yaş kategorisinden bize bilgiler geçiyorlar.

Football Manager'ın sırları - Page 2

Oyunda toplam kaç oyuncu için veri tabanınız var?

Son sayımımızda dünya çapında 650 bin oyuncu ve görevli veri tabanına sahiptik. Bunun içerisinde emekli oyuncular ve gelecekte antrenörlük yapabilecek eski oyuncular da var. Başkanlar, başkan yardımcıları, CEO'lar ve diğer elemanları çıkarırsak 350 bin aktif futbolcu var oyunda. Her oyuncunun 250 niteliği var. Fiziksel, ruhsal, mental vs...

Football Manager'ın sırları - Page 3

Tüm scoutlar profesyonel mi?

Çoğu scout bizim için çalıştığı sürede başka işler bulabiliyor. Bizimle uzun yıllar çalışıp şimdi bazı Şampiyonlar Ligi takımlarından scoutluk yapanlar var. İyi bir CV sağlıyoruz. Çalışanlarımızın çoğu scoutluk görevini çok daha iyi yapıyor. Normal bir scout maçın 75. dakikasında maçtan ayrılabilir. Çünkü göreceğini görmüştür. Bizimkiler maç sonuna kadar bekler. Maç sonu bile oyuncuları gözler. Bu durumlar oyunun gerçekliği için önemli.

Football Manager'ın sırları - Page 4

Futbolcuların oyundaki profilleri hakkında ne düşündüğünü merak ediyor musunuz? Bununla ilgili örnek var mı?

Oyunda oyuncu istatistiklerini değiştirmiyoruz. Çünkü bazı oyuncular iyi dönemden geçtiklerinde bize ulaşıp profili güncellemizi istiyor. Aynı takımdan iki oyuncunun oyunda daha yüksek derece almak için birbirleriyle kavgaya varan çekişmeler yaşadığını duyduk. Ama bazen de hata yaptığımız oluyor. Bunun için de oyuncudan özür diliyoruz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.