Oyun

Fornite Battle Royale ücretsiz olarak çıktı!

Fortnite Battle Royale oyunu, Playstation 4, Xbox One ve PC için tamamen ücretsiz bir şekilde çıktı.

Fornite Battle Royale ücretsiz olarak çıktı!

Epic Games sitesi üzerinden hesap açarak veya diğer platformlar için kendi mağazalarından aratarak ulaşabileceğiniz oyun dün piyasaya tamamen ücretsiz sürüldü. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde PUBG'nin yapımcısı Bluehole Stüdyoları, Fortnite Battle Royale'in kendi oyunlarına olan benzerliğiyle ilgili rahatsız olduklarını açıklamışlardı.

1506517834_fortnite2fblog2fpatch-v-1-6-fortnite-battle-royale2ffortnitebrkey-artw-logoeng-1920x1080-3e2ce1453476b725fa59e7aeb6ecb90e4b75a0df.jpg

Bu durumdan tanıtım fragmanı çıkana kadar haberdar olmadıklarını ve oyunun lanse edilişinde bir değişim yapılmazsa yasal yaptırım uygulayacaklarını belirtmişlerdi. Fakat şu an görünen kadarıyla Epic Games cephesinden pek aldıran bir tavır görmüyoruz.

Oyunun duyuru fragmanını kaldırmadıkları gibi, oyunu şu an tamamen bütün platformlara ücretsiz olarak yayınladılar bile.Özellikle PUBG cephesi oyunu Xbox One'a yayınlamaya aylarca uzakken, Fortnite'ın oyunu tüm platformlarda bedava yayınlaması ciddi bir rekabet sağlayacak gibi duruyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.